101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szef „mafii papierosowej” stanie przed sądem

Data publikacji: 14.11.2018 17:20
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Zabezpieczone papierosy

Zabezpieczone papierosy
28.08.2018 / Fot. prokuratura.kielce.pl

Prokuratura Okręgowa w Kielcach skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie mężczyzny podejrzewanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a także trzem podejrzanym o udział w nielegalnym procederze. Działalność grupy mogła narazić skarb państwa na stratę ponad 25 milionów złotych.

Jak już informowaliśmy, w marcu tego roku Centralne Biuro Śledcze Policji oraz funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Kielcach rozbili grupę zajmującą się nielegalnym obrotem papierosami. Przestępcy działali na ternie województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. W toku śledztwa zabezpieczono ponad 22 mln sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzowych o łącznej wartości ponad 25 mln złotych.

Grupa działała od czerwca ubiegłego roku, do połowy marca tego roku. Jej członkowie nabywali za wschodnią granicą towar, przemycali go do Polski, gdzie był przepakowywany, a następnie sprzedawali go w kraju i za zachodnią granicą. Magazyny, w których przechowywane były papierosy, znajdowały się w Kielcach, Radomiu i powiecie radomskim.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, oskarżeni nie przyznają się do winy.

- Przesłuchiwaniu w charakterze podejrzanych mężczyźni zmieniali swoje zeznania, a także składali wyjaśnienia, w których umniejszali swoją odpowiedzialność lub też zaprzeczali, aby popełnili zarzucane im czyny. Wyjaśnienia te jedynie częściowo są zgodne z ustaleniami śledztwa - dodaje.

Wobec dwóch oskarżonych w tym przywódcy grupy prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oskarżonym grozi od 5 do 10 lat pozbawienia wolności.

Łącznie w tej sprawie zostało zatrzymanych 11 osób. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, to mężczyźni w wieku od 25 do 48 lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution