101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jeszcze nie rozpoczęła się budowa, a są już pierwsi najemcy

Data publikacji: 14.11.2018 17:55
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie umowy na budowę centrum logistycznego w Chęcinach. Od lewej: Maciej Runkiewicz - Kajima Poland i Bartłomiej Krawiecki, przedstawiciel firmy 7R
14.11.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni będzie miało centrum logistyczne, które powstanie w Chęcinach. Inwestycja planowana jest w pobliżu węzła komunikacyjnego Kielce - Południe przy trasie S7 Warszawa - Kraków. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Bartłomiej Krawiecki, przedstawiciel firmy 7R - głównego inwestora poinformował, że w Chęcinach zbudowane zostaną dwa nowoczesne budynki magazynowo-produkcyjne, o powierzchni 74 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekty będą przeznaczone dla klientów z branży logistycznej, start-upów oraz firm zajmujących się lekką produkcją.

- Widzimy, że w Kielcach jest duży potencjał. Rośnie on z każdym etapem rozwoju trasy ekspresowej S7. Lokalizacja w jakiej powstanie centrum, to prawdziwa perełka - stwierdził.

Bartłomiej Krawiecki dodał, że z pierwszymi najemcami podkieleckiego centrum podpisano już porozumienia. To firmy, które już działają w Kielcach, ale wynajmują powierzchnie w starszych obiektach, niedostosowanych do ich potrzeb i wymagań rynku.

Robert Jaworski, burmistrz Chęcin przypomniał, że w miejscu, gdzie ma powstać centrum logistyczne, kilkanaście lat wcześniej planowano budowę pocztowego centrum przeładunkowego. Inwestycja nie doszła do skutku, teraz plany na pozyskanie poważnego inwestora się urzeczywistniają. Zdaniem burmistrza, inwestycja wpłynie na rozwój gospodarczy gminy.

- Powstaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców, a samorząd zyska dodatkowo na wpływach do budżetu. Chęcinom brakowało przedsiębiorców tego kalibru - dodał burmistrz.

Pierwsza część obiektu o powierzchni ponad 24 tys. metrów kwadratowych ma być gotowa w czerwcu 2019 r. Docelowo w centrum ma znaleźć pracę około 300 osób.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution