101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Połowa przebadanych aut nie powinna jeździć po ulicach

Data publikacji: 15.11.2018 10:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG"
Fot. Policja

W niemal połowie skontrolowanych wczoraj w województwie świętokrzyskim pojazdów wykryto nieprawidłową emisję spalin. Funkcjonariusze w każdym z tych przypadków zatrzymali dowody rejestracyjne. Ogólnopolska akcja „Smog” miała na celu wytypowanie i wyeliminowanie z ruchu samochodów, które najbardziej zanieczyszczają powietrze.

Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że nie każdy zatrzymany do kontroli pojazd był sprawdzany pod względem emisji spalin. Funkcjonariusze specjalnym urządzeniem kontrolowali jedynie te samochody, które wzbudzały ich podejrzenia. Mógł to być na przykład ciemny dym unoszący się za samochodem.

- Przebadano jedenaście pojazdów. W pięciu wykryto nieprawidłowości, w związku z tym kierowcom zostały zabrane dowody rejestracyjne - mówi Maciej Ślusarczyk. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kolejnych pięć dokumentów za inne nieprawidłowości, które naruszają przepisy związane z ekologią. Chodziło między innymi o wycieki płynów eksploatacyjnych.

Właściciel lub posiadacz pojazdu w złym stanie technicznym może zostać ukarany mandatem do 500 złotych. Takiej samej kary można spodziewać się za brak ważnych badań technicznych samochodu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution