101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Chce m.in. zgazyfikować gminę. Ambitne plany nowego wójta gminy Kije

Data publikacji: 15.11.2018 14:50
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Tomasz Socha - nowy wójt gminy Kije
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Tomasz Socha będzie nowym wójtem gminy Kije. O tę funkcję ubiegał się jako kandydat bezpartyjny z list własnego komitetu. W drugiej turze wyborów zmierzył się z Grzegorzem Woźniczko z Polskiego Stronnictwa Ludowego, zdobywając prawie 61 procent głosów poparcia. Obecny wójt Krzysztof Słonina, który rządził Kijami od 2002 roku, nie ubiegał się o reelekcję.

Nowo wybrany wójt do tej pory nie był związany z samorządem. Dotychczas zajmował się utrzymaniem sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie Kije, dzięki czemu, jak podkreśla, mógł bezpośrednio poznać oczekiwania i potrzeby mieszkańców, a następnie stworzyć realny plan rozwoju gminy.

- Razem z moim sztabem dokładnie przeanalizowaliśmy sytuację w gminie i nie zwracając uwagi na to, co robi konkurencja, konsekwentnie realizowaliśmy w kampanii własną wizję i pomysły tworząc program, który, jak się okazuje, przekonał mieszkańców – tłumaczy Tomasz Socha.

Wójt-elekt zapowiada kontynuację działań i inwestycji rozpoczętych przez swojego poprzednika, w tym m.in. współpracę z Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych przy budowie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach i kolejowego skansenu w Hajdaszku, a także kontynuację prac związanych z rozbudową sieci kanalizacyjnej i budową nowych dróg.

- Chcę, aby mieszkańcy gminy mieli realny wpływ i mogli współdecydować o tym, na co będą wydawane ich pieniądze. W tym celu będę zabiegał również o powołanie rady senioralnej, byśmy mogli wsłuchać się w głos osób starszych i połączyć naszą młodość, energiczność i zaangażowanie z ich doświadczeniem – wyjaśnia nowy wójt gminy Kije. 

Tomasz Socha podążając za rządowym programem, będzie zabiegał również o przywrócenie w Kijach posterunku policji i wprowadzenie systemu powiadamiania mieszkańców za pośrednictwem wiadomości SMS. Wśród głównych zadań inwestycyjnych przyszły wójt wymienia także gazyfikację gminy.

- To jeden z moich autorskich projektów. Liczę, że w ciągu najbliższych lat uda się tę inwestycję zrealizować. Po rozmowach z mieszkańcami wiem, że zapotrzebowanie i zainteresowanie możliwością przyłączenia do sieci gazowej od strony gminy Chmielnik jest duże – dodaje przyszły wójt.

Tomasz Socha ma 32 lata. Jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej. Mieszka w Kokocie w gminie Kije wraz z żoną i 4-letnim synem.

Dotychczasowym włodarzem gminy był Krzysztof Słonina. Urząd ten pełnił przez 16 lat. Decyzję o tym, że nie będzie startował w tegorocznych wyborach podjął u progu poprzedniej kadencji. 19 października podczas sesji rady gminy oficjalnie pożegnał się z mieszkańcami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution