101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Powiększyła się kadra profesorska Politechniki Świętokrzyskiej

Data publikacji: 15.11.2018 17:25
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Warszawa. Wręczenie nominacji profesorskich przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Na zdjęciu: prof. Jerzy Wawrzeńczyk (pierwszy z prawej)
Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Nowego profesora belwederskiego ma Politechnika Świętokrzyska. W środę prezydent Andrzej Duda wręczył nominację Jerzemu Wawrzeńczykowi z Katedry Technologii i Organizacji Budownictwa. Profesor Jerzy Wawrzeńczyk kieruje Zakładem Technologii Betonu. I właśnie kwestie związane z wykorzystaniem betonu znajdują się wśród jego zainteresowań badawczych.

- Nowych technologii w tym zakresie to jest jedna sprawa, a druga to są problemy związane z trwałością konstrukcji betonowych, przede wszystkim konstrukcji mostowych, ale też nawierzchni autostradowych. I w tym obszarze mamy pewne osiągnięcia - mówi profesor.

Jerzy Wawrzeńczyk przyznaje, że nominacja profesorska jest swego rodzaju ukoronowaniem jego kariery naukowej. Ale widzi przed sobą kolejne wyzwania.

- Szukamy nowych rozwiązań, jeżeli chodzi o sposób badania, ponieważ metody obecnie używane są z lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Chcemy zaproponować nowe rozwiązania - zapowiada naukowiec.

Profesor Jerzy Wawrzeńczyk podkreśla, że badania prowadzone w jego zakładzie mają znaczenie praktyczne między innymi dla firm budujących autostrady, ale też Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution