101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejna droga w regionie wyremontowana

Data publikacji: 15.11.2018 17:28
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Zakończyła się przebudowa drogi Krasocin  Czostków

Zakończyła się przebudowa drogi Krasocin - Czostków
Czostków. 15.11.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Prawie 4 kilometry dróg wyremontowano w powiecie włoszczowskim. Dzięki funduszom z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury przebudowano trasę Krasocin-Czostków i ulice: Koniecpolską i Głowackiego we Włoszczowie.

W Czostkowie wyremontowano ponad 2 kilometry nawierzchni drogi powiatowej. Ireneusz Gliściński, wójt gminy Krasocin mówi, że droga była wcześniej w bardzo złym stanie. Jej część pamiętała nawet lata 70. minionego stulecia.

- Szczególnie odcinek od stacji PKP, który był ułożony z płyt betonowych, czyli można powiedzieć, że to prehistoria drogownictwa. Remont i przebudowa tej drogi były jak najbardziej konieczne ze względów bezpieczeństwa, bo w tej miejscowości jest szkoła. Dzieci idące na lekcje musiały iść poboczem - mówi Ireneusz Gliściński.

Jerzy Suliga, starosta włoszczowski cieszy się z zakończenia inwestycji. Jej koszt to ponad 3 miliony złotych, a prac nie udałoby się zrealizować, gdyby nie rządowe dofinansowanie.

Zakończyła się przebudowa drogi Krasocin - Czostków. Na zdjęciu, na pierwszym planie wojewoda Agata WojtyszekCzostków / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

- Ważna była także dobra współpraca samorządu powiatowego i gminy Krasocin. Połowę kosztów inwestycji pokryło rządowe dofinansowanie, a na resztę złożył się powiat i gmina. Dzięki temu mieszkańcy mają piękną drogę, szeroki chodnik i odwodnienie jezdni - dodaje Jerzy Suliga.

W odbiorze nowej drogi w Czostkowie uczestniczyła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Jak mówi to ważne, aby finansową pomocą wspierać wszystkie gminy w regionie.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie podkreślał, jak ważny jest rozwój całego kraju, a nie tylko dużych miast czy gmin. Teraz jesteśmy na terenie gminy Krasocin, przy drodze, która wiele lat oczekiwała na remont. Teraz to się udało i mieszkańcy mogą się czuć bezpiecznie - mówi wojewoda.

Drugą oddaną inwestycją z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej były ulica Koniecpolska i Głowackiego we Włoszczowie.

W latach 2016-2017 powiat włoszczowski otrzymał dotacje w kwocie ponad 4,5 mln zł, co pozwoliło przebudować łącznie prawie 15 km dróg powiatowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution