101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ogromne pieniądze dla ostrowieckich szkół

Data publikacji: 15.11.2018 20:47
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Otwarcie nowego boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Otwarcie nowego boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim
15.11.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W ośmiu szkołach podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim do przyszłego roku zostaną zrealizowane inwestycje za ponad pięć milionów złotych, z trzymilionowym dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego. Będą nowe boiska, pomoce dydaktyczne i lepsze warunki nauki.

Największe zmiany w ramach projektu dokonane zostaną w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 na osiedlu Stawki. Tam dojdzie do modernizacji hali sportowej, wymiany podłóg i drzwi wewnętrznych oraz instalacji oświetleniowej. Placówka zostanie także dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W czwartek do użytku uczniów oddano nowe boisko. Jak mówi dyrektor placówki Katarzyna Goworek, szkoła od dawna czekała na taką inwestycję.

- Mamy profesjonalną bieżnię i halę sportową, ale brakowało nam boiska - mówi dyrektor Goworek. Dodaje, że do południa boisko będzie służyć uczniom i nauczycielom, po południu będzie udostępnione mieszkańcom osiedla.

Otwarcie nowego boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim15.11.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Do tej pory uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 korzystali z trawiastego boiska. Cieszą się z nowej inwestycji i planują rozgrywki w ulubionej dyscyplinie. Boisko ma poliuretanową nawierzchnię, dwie bramki do piłki nożnej oraz koszykówki. Będzie można na nim grać także w tenisa ziemnego, siatkówkę i piłkę ręczną.

- Bardzo się cieszymy i nie możemy się doczekać, aż zaczniemy korzystać w niego na dodatkowych zajęciach - mówią uczniowie.

Jak informuje prezydent miasta Jarosław Górczyński, w najbliższym czasie podobne boisko powstanie w Szkole Podstawowej nr 4. Zapowiada, że w ramach realizowanego projektu zakupione będą niezbędne pomoce dydaktyczne.

- Musimy kupić 500 laptopów, 100 mikroskopów, wyposażenie sal lingwistycznych oraz tablice interaktywne. Wszystkie sprzęty zostaną proporcjonalnie podzielone między wszystkie osiem szkół, którymi zarządza gmina - mówi prezydent.

Wszystkie inwestycje realizowane w ramach projektu zakończą się w przyszłym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution