101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmodernizowana droga w Suchedniowie. Poprawi bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji: 15.11.2018 21:43
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Suchedniów. Oddanie do użytku ul. Zagórskiej. Na zdjęciu (od lewej): wicewojewoda Andrzej Bętkowski, poseł Maria Zuba, wicestarosta powiatu skarżyskiego Artur Berus, nadleśniczy Piotr Fitas i członek Zarządu Powiatu Anna Leżańska
15.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Kilometrowy odcinek drogi powiatowej przy ulicy Zagórskiej w Suchedniowie został oficjalnie oddany do użytku. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln 200 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z kilku źródeł. W ramach przedsięwzięcia powstały m.in. nowa nawierzchnia jezdni, parking, zjazdy do posesji, chodniki, zmodernizowany został też system odwadniający.

Starosta powiatu skarżyskiego Jerzy Żmijewski podkreślał, że drogę udało się ją wyremontować, dzięki współpracy samorządu z rządem.

Prawie milion złotych to rządowa dotacja z programu rozwoju dróg lokalnych. Pół miliona złotych dołożyło Nadleśnictwo Suchedniów, niespełna pięćset tysięcy powiat skarżyski. Kwotą 160 tysięcy złotych budowę wsparła gmina Suchedniów, 20 tysięcy dołożyła prywatna firma, która zlokalizowana jest przy tej drodze.

Jak podkreślał obecny na spotkaniu wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, rząd zapowiada kolejne inwestycje na przebudowę dróg lokalnych.

- To poprawi dostępność do większych aglomeracji i wpłynie na rozwój ekonomiczny małych miejscowości - powiedział.

Wicewojewoda przypomniał też, że w latach 2016-2017 powiat skarżyski otrzymał 8 milionów złotych na przebudowę dróg.

Poseł Maria Zuba zaznaczyła, że znaczna część pieniędzy przeznaczonych na tę inwestycję pochodziła z dotacji rządowych. Zwróciła też uwagę na niedogodności, które mogą utrudniać korzystanie z nowego traktu.

Suchedniów. Oddanie do użytku ul. Zagórskiej15.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Pośrodku nowo powstałego chodnika znajdują się słupy elektryczne. Może to utrudniać przejście np. z wózkiem dziecięcym - podkreśliła.

Piotr Fitas, nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów, zaznaczył, że nowa droga znacznie poprawi bezpieczeństwo pożarowe. Lasy Państwowe włączają się w życie mieszkańców, nie tylko poprzez udostępnianie terenów leśnych, ale także inwestycje podobne do tej teraz oddanej do użytku. Nadleśniczy przypomniał też, że w minionym roku z Funduszu Leśnego kwota 160 tysięcy złotych została dofinansowana budowa ulicy Słonecznej w Suchedniowie.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution