101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koalicji nie będzie, powstanie klub prezydencki

Data publikacji: 16.11.2018 13:59 / Data aktualizacji: 16.11.2018 14:53
Autor: Ewa Golińska , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja Bogdana Wenty

Konferencja Bogdana Wenty
Kielce. 16.11.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Nie będzie żadnej koalicji w kieleckiej Radzie Miasta. O takiej decyzji poinformował na konferencji prasowej Bogdan Wenta, prezydent- elekt Kielc. Jak powiedział dziennikarzom, po rozmowach z przedstawicielami wielu ugrupowań stwierdzono, że nie będzie budowana sformalizowana koalicja, ale powstanie klub prezydencki, do którego wejdą radni, którzy przed drugą turą wyborów samorządowych udzielili poparcia kandydatowi Projektu Świętokrzyskie.

- Obrana przez nas strategia niesie za sobą ważny i czytelny przekaz. Naszym głównym hasłem a także moich kontrkandydatów w pierwszej turze, które nas wszystkich łączyło, jest miasto Kielce i jego mieszkańcy. Dlatego jeszcze raz potwierdzam to, że będę realizował punkty z programów innych kandydatów, będziemy także realizować te punkty, z programu Wojciecha Lubawskiego, które są nam bliskie - dodaje. Jak zaznaczył Bogdan Wenta powołanie klubu prezydenckiego to optymalne rozwiązanie dla realizacji programu dla Kielc.

Prezydent-elekt nie potrafił dokładnie doprecyzować, jak będzie wyglądał klub prezydencki, i na czym będzie polegało jego funkcjonowanie. Zapewne będzie powołany jego przewodniczący, mamy natomiast jeszcze tydzień na wypracowanie szczegółów jego funkcjonowania - podkreślał.

Bogdan Wenta, stwierdził, że dotychczas jeszcze nie zostały podjęte ostateczne decyzje o tym, kto zostanie wiceprezydentem Kielc. Pytany o rolę radnych Prawa i Sprawiedliwości w pracy samorządu Bogdan Wenta powiedział, że  będą oni także brani pod uwagę przy wypracowywaniu odpowiednich rozwiązań dla Kielc.

W przyszłej radzie zasiądzie 11 reprezentantów PiS. 7 Projektu Świętokrzyskie, 6 osób z Koalicji Obywatelskiej i jedna z SLD.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution