101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielczanin w zarządzie spółki PGZ

Data publikacji: 20.11.2018 15:54
Kategoria: Wiadomości /Źródło: PAP
Komentarze
Radosław DomagalskiŁabędzki członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Fot. KGHM Polska Miedź

Radosław Domagalski-Łabędzki został nowym członkiem zarządu PGZ - poinformowało biuro komunikacji spółki. Do pełnienia tej funkcji został oddelegowany na okres trzech miesięcy z Rady Nadzorczej. Jednocześnie PGZ ogłosiła konkurs na nowego członka zarządu.

Biuro komunikacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej poinformowało, że Radosław Domagalski-Łabędzki dołączył do Rady Nadzorczej PGZ i w poniedziałek, w godzinach wieczornych został decyzją tej Rady oddelegowany do pracy w zarządzie. Domagalski-Łabędzki będzie pełnił funkcje członka zarządu przez trzy miesiące.

Jednocześnie spółka ogłosiła konkurs na nowego członka zarządu. Biuro komunikacji PGZ podkreśliło, że nie ma obecnie wiedzy czy Domagalski-Łabędzki, będzie się ubiegał o tę funkcję w drodze postępowania konkursowego.

Radosław Domagalski-Łabędzki jest związany z Kielcami. Pracował, m.in., w spółkach należących do Michała Sołowowa. Od października 2016 do marca bieżącego roku był prezesem KGHM. Wcześniej był wiceministrem rozwoju. Odpowiadał, m.in., za promocję polskiej gospodarki, był członkiem Komisji Nadzoru Finansowego. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego.

To nie jedyna zmiana w zarządzie PGZ w ostatnim czasie. 27 września 2018 roku PGZ Rada Nadzorcza PGZ S.A rozstrzygnęła konkurs na prezesa zarządu PGZ SA, powołując na to stanowisko Witolda Słowika. Ta kandydatura - co jest zgodne ze statutem spółki - uzyskała pozytywną opinię szefa MON Mariusza Błaszczaka. Słowik zastąpi na stanowisku prezesa PGZ SA Jakuba Skibę, który z dniem 21 września br. złożył rezygnacje z powodów osobistych.

Na początku października wiceprezesem spółki został Sebastian Chwałek, wcześniej sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution