101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szeroka koalicja w Radzie Gminy Bogoria

Data publikacji: 20.11.2018 16:03
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wójt Bogorii Marcin Adamczyk

Wójt Bogorii Marcin Adamczyk
20.11.2018 / Fot. Urząd Gminy w Bogorii

Nowemu wójtowi gminy Bogoria w powiecie staszowskim udało się stworzyć szeroką koalicję w Radzie Gminy. Potwierdziła to inauguracyjna sesja.

Wójt Marcin Adamczyk poinformował, że większość w 15-osobowej Radzie składa się z 10 osób. Stanowią ją radni PiS, osoby, które otrzymały mandat z ramienia Stronnictwa Piast Ziemi Staszowskiej, z Komitetu Wyborczego Roberta Szydło, dołączyły również dwie osoby z komitetu poprzedniego wójta Władysława Brudka. Podczas sesji na przewodniczącą Rady Gminy Bogoria wybrano Annę Stobnicką z PiS, z tej samej partii jest jeden z jej zastępców Marek Marcinkowski, natomiast wiceprzewodnicząca Jolanta Wyrzykowska pochodzi z komitetu Stronnictwo Piast Ziemi Staszowskiej.

Rada Gminy w Bogorii / fot. Urząd Gminy w Bogorii

Marcin Adamczyk wygrał wybory na wójta Bogorii w drugiej turze. Otrzymał wówczas ponad 70 procent głosów poparcia. Startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas sesji złożył ślubowanie. W rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że teraz przede wszystkim chce skupić się nad projektem przyszłorocznego budżetu i wprowadzić do niego swoje sugestie, o których nie chciał na razie mówić. Najpierw chce te sprawy przeanalizować ze skarbnikiem gminy. Wójt Adamczyk zapowiedział, że na pewno nie zmienią się podatki lokalne na przyszły rok. Wszystkie, w tym również podatek rolny zostaną na dotychczasowym poziomie.

Priorytetem dla nowego wójta jest także m.in. budowa żłobka, założenie klubów seniora oraz wymianę oświetlenia ulicznego na ledowe i uzupełnienie braków w tym zakresie.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution