101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy wójt gminy Wodzisław planuje zmniejszyć liczbę ujęć wody

Data publikacji: 20.11.2018 17:54
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Dominik Łukasik  nowy wójt gminy Wodzisław

Dominik Łukasik - nowy wójt gminy Wodzisław
Fot. archiwum prywatne

Wymiana oświetlenia ulicznego z tradycyjnego na energooszczędne na terenie całej gminy, kontynuacja budowy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zmniejszenie ujęć wody na terenie gminy - to jedne z najważniejszych zadań, jakimi zamierza się zająć Dominik Łukasik, wójt-elekt gminy Wodzisław po objęciu urzędu.

Jak mówi, na terenie gminy jest 10 ujęć wody i to są duże koszty. Ponadto w gminie często dochodzi do skażenia wody, za co tylko w pierwszym półroczu tego roku gmina zapłaciła ponad 20 tys. złotych, jeśli chodzi o zaopatrzenie mieszkańców w wodę butelkowaną. Zdaniem wójta, aby sytuację uzdrowić, należy zostawić tylko te niezbędne ujęcia wody oraz wybudować wieżę ciśnień i przepompownię w kompleksowym opracowaniu inżynieryjnym.

Jak dodaje, na wniosek mieszkańców planowana jest również zmiana czasu pracy Urzędu Gminy w Wodzisławiu. W poniedziałki urząd miałby być otwarty dłużej, od godz. 7.30-17.30, a w piątki proporcjonalnie krócej. Jak tłumaczy, taki wniosek docierał do niego podczas kampanii wyborczej, kiedy bezpośrednio rozmawiał z mieszkańcami. 

Dominik Łukasik wójt elekt z PiS do rady gminy Wodzisław wprowadził 6 radnych, 5 mandatów ma PSL, 3 KWW Samorządna Gmina Wodzisław a 1 radnego SLD. Jak mówi, zamierza współpracować z każdym radnym i wierzy w to, że taki podział mandatów pozwoli współpracować ponad podziałami, dla dobra i szybkiego rozwoju gminy Wodzisław.

Dominik Łukasik w II turze pokonał Mariusza Zielińskiego z PSL. Wygrał wybory 15 głosami. Dotychczas pracował w ZUS w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution