101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Fałszywy policjant zatrzymany. Wyłudził 400 tysięcy złotych

Data publikacji: 22.11.2018 15:24
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. archiwum policji

Fałszywy policjant został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie blisko 400 tysięcy złotych od seniorów z całego kraju. Do jego zatrzymania doszło dwa dni temu w Skarżysku-Kamiennej.

Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że we wtorek funkcjonariusze otrzymali kilka zgłoszeń o próbach wyłudzeń metodą „na policjanta”. Mundurowi znali rysopis sprawcy i tym samym wytypowali mężczyznę, który mógł być za to odpowiedzialny. Stróże prawa zaczęli go obserwować. Mężczyzna wszedł do klatki schodowej jednego z bloków. Kiedy opuścił budynek, policjanci weszli do mieszkania, z którego obserwowany wyszedł.

- Zastali tam 73-letniego mieszkańca miasta, który padł ofiarą oszusta. Jak się okazało, senior odebrał połączenie od rzekomego syna, który miał być sprawcą wypadku. Aby potwierdzić historię, telefon przekazano fałszywemu policjantowi. Oszuści chcieli, aby 73-letni mężczyzna przekazał pieniądze na rzecz osób poszkodowanych w rzekomym wypadku. Miał się po nie zgłosić policjant - relacjonuje Maciej Ślusarczyk.

W związku z tym prawdziwi policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę i odzyskali pieniądze w wysokości ponad 63 tysięcy złotych. Śledczy podejrzewają go o dokonanie oraz usiłowanie około pięćdziesięciu podobnych czynów na terenie kraju. Jak wynika z ustaleń, sprawca wyłudził łącznie blisko 400 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu oszustw i odpowie za nie przed sądem. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution