101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzisiaj zaczynamy pisać nową kartę w historii regionu świętokrzyskiego [OPINIE]

Data publikacji: 22.11.2018 20:42
Autor: Wiktor Dziarmaga , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.11.2018 Kielce. Inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Janusz Koza poseł Krzysztof Lipiec Marek Jońca  członek zarządu województwa świętokrzyskiego i wicemarszałek Renata Janik

22.11.2018 Kielce. Inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Janusz Koza, poseł Krzysztof Lipiec, Marek Jońca - członek zarządu województwa świętokrzyskiego i wicemarszałek Renata Janik
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nową kadencję zainaugurował Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Zgodnie z rekomendacją Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które w sejmiku będzie miało większość, marszałkiem województwa został Andrzej Bętkowski.

22.11.2018 Kielce. Inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Poseł Krzysztof LipiecFot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego była dopełnieniem tego, co za sprawą wyborców dokonało się 21 października podczas wyborów samorządowych.

- Mam takie przekonanie, że sejmik województwa świętokrzyskiego wraz z marszałkiem dokonają tych dobrych zmian w województwie, na które oczekuje społeczność naszego regionu. Dziś należałoby życzyć nowo wybranym władzom, tego, aby dotrzymali danego słowa, ja z całą pewnością będę ich wspierał w tych poczynaniach. Dzisiaj zaczynamy pisać nową kartę w historii regionu świętokrzyskiego - dodaje.

Krzysztof Lipiec zaznaczył, że życzy wielu sukcesów nowemu zarządowi z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim na czele, a także nowemu sejmikowi na czele z Andrzejem Prusiem.

22.11.2018 Kielce. Inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Poseł Anna KrupkaFot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Poseł Anna Krupka obecna podczas sesji inauguracyjnej Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego stwierdziła, że wyniki wyborów pokazały, że mieszkańcy regionu uznali, że formuła, zarządzania województwem przez PSL się wyczerpała. Jej zdaniem, wyborcy zauważyli, że poprzedni zarząd marnował szanse rozwojowe, a region był na końcu wszelkich rankingów.

- Przed zarządem ciężka praca, by zacząć naprawiać Świętokrzyskie. Trzeba nadać nowy impuls rozwojowy województwu, by przekreślić te smutne informacje, że województwo jest regionem najszybciej wyludniającym się w Polsce czy najmniej atrakcyjnym dla inwestorów - powiedziała parlamentarzystka.

Anna Krupka dodała, że konieczny będzie bilans otwarcia. Dodała, że parlamentarzyści PiS będą wspierać nowe władze województwa w kontaktach i współpracy z rządem. 

22.11.2018 Kielce. Inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Wojewoda Agata WojtyszekFot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski stwierdziła, że urząd marszałkowski i Sejmik są w dobrych rękach.

- Miałam przyjemność pracować z Andrzejem Bętkowskim przez ostatnie trzy lata. Jestem przekonana, że to człowiek odpowiedni do wykonywania takich obowiązków. Pokazuje to także jego doświadczenie zawodowe. Członków zarządu czeka ciężka praca. Myślę, że należy skupić się na rozwoju gospodarczym naszego regionu oraz na tym by młodzi ludzi chcieli tutaj zostawić, ponieważ mamy z tym spory problem - powiedziała Agata Wojtyszek.

Agata Wojtyszek stwierdziła, że w najbliższym czasie dowiemy się, kto zastąpi Andrzeja Bętkowskiego w Urzędzie Wojewódzkim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution