101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mirosław Gębski rządzić będzie powiatem kieleckim [KOMENTARZE]

Data publikacji: 23.11.2018 19:27
Autor: Robert Szumielewicz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Kieleckiego. Gratulacje dla nowego starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego składa poseł PiS Krzysztof Lipiec

Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Kieleckiego. Gratulacje dla nowego starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego składa poseł PiS Krzysztof Lipiec
Kielce. 23.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mirosław Gębski szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kieleckim został wybrany na starostę kieleckiego. W głosowaniu poparło go 27 radnych, 1 radny był przeciw. Jeden głos oddano nieważny. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Wicestarostą jednomyślnie wybrano Tomasza Plebana z Prawa i Sprawiedliwości, obecnie wicekuratora świętokrzyskiego.

Przewodniczącym Rady Powiatu Kieleckiego został Jacek Kuzia z Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu poparło go 28 radnych. Jeden głos był nieważny.  Wiceprzewodniczącym został Kamil Piasecki z Prawa i Sprawiedliwości. Poparło go 27 radnych przy jednym głosie przeciw i jednym wstrzymującym się. Jego kontrkandydat Krzysztof Smolarczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego otrzymał 9 głosów poparcia, 20 było przeciw.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że druga osoba na to stanowisko zostanie wybrana na kolejnej sesji. Prawdopodobnie jest to wynik porozumienia PiS z Projektem Świętokrzyskie Bogdana Wenty. Pewne szczegóły pozostały jeszcze do omówienia, stąd taka sytuacja.

KOMENTARZE:

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że wybór Mirosława Gębskiego na starostę jest zwieńczeniem dwudziestoletniej drogi do tego, aby prawica mogła przejąć odpowiedzialność za kierowanie tym powiatem.

- Wyborcy postawili na dobrych ludzi, postawili na zmiany w powiecie kieleckim. Jestem przekonany, że władze starostwa staną na wysokości zadania, by nie zawieść wyborców - mówił parlamentarzysta.

Poseł Anna Krupka po głosowaniu wyraziła satysfakcję, ponieważ jest to wybór, który odzwierciedla głosy mieszkańców powiatu kieleckiego, którzy zdecydowali się postawić na Prawo i Sprawiedliwość. To była zmiana jak najbardziej pożądana. Parlamentarzystka jest przekonana, że Mirosław Gębski jako starosta będzie dbał, tak o jednostki podległe, jak i o funkcjonowanie powiatu kieleckiego.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski stwierdziła się, że cieszy się, iż za chwilę będziemy funkcjonować w nowej rzeczywistości. Jako przedstawiciel administracji rządowej w terenie zadeklarowała pełną współpracę z władzami powiatu. Wojewoda jest przekonana, że Mirosław Gębski wraz całym zarządem będą dobrze sprawować swoje funkcje dla dobra mieszkańców powiatu kieleckiego.

Na początku obrad radni otrzymali nominacje i złożyli ślubowanie. W wyborach samorządowych do rady powiatu kieleckiego Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 16 mandatów, które gwarantują samodzielną większość. Dziewięcioro radnych w nowej kadencji będzie reprezentować Polskie Stronnictwo Ludowe, natomiast czterech przedstawicieli w radzie uzyskało stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution