101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mirosław Gębski rządzić będzie powiatem kieleckim [KOMENTARZE]

Data publikacji: 23.11.2018 19:27
Autor: Robert Szumielewicz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Kieleckiego. Gratulacje dla nowego starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego składa poseł PiS Krzysztof Lipiec
Kielce. 23.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mirosław Gębski szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kieleckim został wybrany na starostę kieleckiego. W głosowaniu poparło go 27 radnych, 1 radny był przeciw. Jeden głos oddano nieważny. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Wicestarostą jednomyślnie wybrano Tomasza Plebana z Prawa i Sprawiedliwości, obecnie wicekuratora świętokrzyskiego.

Przewodniczącym Rady Powiatu Kieleckiego został Jacek Kuzia z Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu poparło go 28 radnych. Jeden głos był nieważny.  Wiceprzewodniczącym został Kamil Piasecki z Prawa i Sprawiedliwości. Poparło go 27 radnych przy jednym głosie przeciw i jednym wstrzymującym się. Jego kontrkandydat Krzysztof Smolarczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego otrzymał 9 głosów poparcia, 20 było przeciw.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że druga osoba na to stanowisko zostanie wybrana na kolejnej sesji. Prawdopodobnie jest to wynik porozumienia PiS z Projektem Świętokrzyskie Bogdana Wenty. Pewne szczegóły pozostały jeszcze do omówienia, stąd taka sytuacja.

KOMENTARZE:

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że wybór Mirosława Gębskiego na starostę jest zwieńczeniem dwudziestoletniej drogi do tego, aby prawica mogła przejąć odpowiedzialność za kierowanie tym powiatem.

- Wyborcy postawili na dobrych ludzi, postawili na zmiany w powiecie kieleckim. Jestem przekonany, że władze starostwa staną na wysokości zadania, by nie zawieść wyborców - mówił parlamentarzysta.

Poseł Anna Krupka po głosowaniu wyraziła satysfakcję, ponieważ jest to wybór, który odzwierciedla głosy mieszkańców powiatu kieleckiego, którzy zdecydowali się postawić na Prawo i Sprawiedliwość. To była zmiana jak najbardziej pożądana. Parlamentarzystka jest przekonana, że Mirosław Gębski jako starosta będzie dbał, tak o jednostki podległe, jak i o funkcjonowanie powiatu kieleckiego.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski stwierdziła się, że cieszy się, iż za chwilę będziemy funkcjonować w nowej rzeczywistości. Jako przedstawiciel administracji rządowej w terenie zadeklarowała pełną współpracę z władzami powiatu. Wojewoda jest przekonana, że Mirosław Gębski wraz całym zarządem będą dobrze sprawować swoje funkcje dla dobra mieszkańców powiatu kieleckiego.

Na początku obrad radni otrzymali nominacje i złożyli ślubowanie. W wyborach samorządowych do rady powiatu kieleckiego Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 16 mandatów, które gwarantują samodzielną większość. Dziewięcioro radnych w nowej kadencji będzie reprezentować Polskie Stronnictwo Ludowe, natomiast czterech przedstawicieli w radzie uzyskało stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution