101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wesprzyj kombatanta na Kresach i stwórz dla niego świąteczną paczkę

Data publikacji: 24.11.2018 07:57
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Akcja Rodacy bohaterom z minionych lat

Akcja "Rodacy bohaterom" z minionych lat
Ostrowiec Św. / Fot. Radio Kielce

Ostrowieccy Patrioci przeprowadzą zbiórkę żywności w ramach akcji „Rodacy bohaterom” organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. To ogólnopolska inicjatywa, która w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się po raz trzeci.

Jak mówi Katarzyna Ślusarz z Ostrowieckich Patriotów, zbierane są artykuły żywnościowe dla kombatantów żyjących na Kresach, często w skrajnej biedzie. Można zakupić pojedyncze produkty lub skompletować całą paczkę, w której znajdą się m. in.: olej, cukier, kawa, słodycze, ryż, kasza, makaron, konserwy, czy też warzywa i owoce w puszce. W każdej paczce powinna znaleźć się także kartka świąteczna z życzeniami. - Chcielibyśmy, aby każdy kombatant otrzymał życzenia i pozdrowienia z Polski - mówi Katarzyna Ślusarz.

To moralny obowiązek wesprzeć bohaterów, którzy walczyli za niepodległość według Marii Kobus ze stowarzyszenia.

- To spłacenie długu wdzięczności dla Polaków, którzy swoją młodość oddali ojczyźnie, a po zmianie granic zostali na wrogiej ziemi - mówi. Dodaje, że należy pomagać tym osobom, które już są w podeszłym wieku, w każdy możliwy sposób.

Paczki z żywnością przyjmowane będą w domu parafialnym przy kolegiacie św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim dzisiaj między 12:00 a 14:00. Akcja trwa do końca roku, kolejne zbiórki organizowane będą w pierwszą i trzecią środę miesiąca od 16:00 do 18:00 oraz w drugą i czwartą sobotę od 12:00 do 14:00.

Akcja "Rodacy bohaterom" z minionych latOstrowiec Św. / Fot. Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution