101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Obrazowie nareszcie powstanie Gminny Ośrodek Kultury

Data publikacji: 26.11.2018 12:50
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Obrazów. Gminna Biblioteka Publiczna

Obrazów. Gminna Biblioteka Publiczna
Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W Obrazowie wybudowana zostanie siedziba Gminnego Ośrodka Kultury. Obecnie nie ma tam tego typu placówki. Tę funkcję pełni Gminna Biblioteka Publiczna. Inwestycja powstanie przy dofinansowaniu w wysokości 500 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Plany budowy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrazowie mają już kilka lat, ale dopiero teraz udało się zdobyć środki finansowe na ten cel.

Satysfakcji z tego faktu nie kryje wójt Obrazowa Krzysztof Tworek, który uważa, że siedziba dla domu kultury jest bardzo potrzebna, ponieważ biblioteka prowadzi wiele różnorodnych form działalności, które można byłoby rozwijać. Tę opinię podziela dyrektor biblioteki Anna Wójcik, która stwierdziła, że budowa siedziby dla ośrodka kultury diametralnie zmieniłaby możliwości realizacji różnych przedsięwzięć, na które jest zapotrzebowanie mieszkańców. Wymieniła m.in. zajęcia fotograficzne.

Przy bibliotece powstała już grupa, która prężnie się rozwija i będzie potrzebować lepszych warunków lokalowych. Dotyczy to również pracowni ceramicznej oraz warsztatów haftowania i szycia. Niedawno przy Gminnej Bibliotece Publicznej powstał Klub Kreatywności, który rozwija umiejętności posługiwania się igłą i nitką.

Gmina chce wybudować dom kultury w systemie zaprojektuj i wykonaj. Inwestycja realizowana będzie w przyszłym roku. Niewykluczone, że zostanie połączona z budową amfiteatru, który byłby wykorzystywany podczas imprez plenerowych.

Inwestycja zostanie zlokalizowana na placu pomiędzy targowiskiem a zbiornikiem wodnym.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution