101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szybki Internet dotrze do kolejnych świętokrzyskich szkół

Data publikacji: 26.11.2018 15:26
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Opatów. Podpisanie umów w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji

Opatów. Podpisanie umów w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji
Opatów. 26.11.2018 / Fot. Emilia Sitatrska / Radio Kielce

Szybki i bezpłatny Internet w ciągu pół roku trafi do kolejnych szkół na terenie województwa świętokrzyskiego. W Opatowie przedstawiciele około 150 placówek podpisali umowy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK, który wdraża Ogólnopolską Sieć Edukacyjną.

Bogdan Pawłowicz, dyrektor marketingu tej instytucji mówi, że szybki Internet, 100 megabitów na sekundę będzie utrzymywany przez 10 lat przez Ministerstwo Cyfryzacji. Jak dodaje celem projektu jest m. in. likwidacja białych plam, gdzie operatorom nie opłaca się „ciągnąć” jakichkolwiek łączy.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty mówi, że wszystkie szkoły, niezależnie od miejsca, w którym funkcjonują, będą mieć tę samą prędkość Internetu. Program pozwoli także wykorzystać zasoby multimedialne szkół oraz ich pracowni. Jak dodaje konkursy przedmiotowe odbywają się on-line, dlatego ważne, aby każda szkoła miała dobry Internet.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek uważa, że świętokrzyskie dobrze radzi sobie z wdrażaniem ogólnopolskiego projektu. Mówi, że to wygoda dla uczniów, ale także dyrektorów, nauczycieli i rodziców.

Sprawny i bezpieczny Internet pozwala chociażby na wdrożenie dziennika elektronicznego. Dyrektor będzie mógł także swobodnie komunikować się z pracownikami i rodzicami. To także sprawna administracja - mówi wojewoda.

Przedstawiciele szkół, którzy podpisali dziś umowę są zadowoleni z tego, że będą mieć szybszy Internet. Podkreślają, że ma bardzo duże znaczenie także w obsłudze administracyjno-kadrowej. Szybsze przesyłanie dużych plików, to plus jednak największą zaletą jest to, że program jest za darmo - mówi sekretarz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starachowicach, Beata Nowak.
Umowy podpisało już około 600 szkół w regionie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution