101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Droga studniówka. Ile trzeba zapłacić za bal maturalny?

Data publikacji: 28.11.2018 10:16 / Data aktualizacji: 28.11.2018 18:23
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Michał Horążek
Komentarze
Studniówka I LO im. S. Żeromskiego

Studniówka I LO im. S. Żeromskiego
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Nawet 1500 złotych będzie kosztował maturzystę bal studniówkowy w Kielcach. Na tę sumę składa się przede wszystkim wynajęcie sali balowej. W mieście zdecydowana większość studniówek odbywać się będzie w hotelu Binkowski. Koszt rezerwacji to minimum 400 zł za parę. Do tego muzyka - 30 złotych oraz kamerzysta i zdjęcia - 150 złotych. W podobnej cenie bale maturalne organizuje Grand Hotel Kielce.

Kolejnym wydatkiem jest zakup garnituru czy sukienki. Pytani przez nas uczniowie  raczej preferują klasyczne wzory. Uczennice  IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach już rozpoczęły przygotowania.  

- Sukienkę już kupiłam. Postawiłam na klasykę. To długa wieczorowa suknia i buty na obcasie - mówi Natalia. Aby uniknąć problemu z powielaniem kreacji, niektóre z uczennic planują sukienki  kupić  w sklepach internetowych.

- Ja swoją sukienkę studniówkową kupię na pewno przez Internet, ponieważ wszystkie dziewczyny będą szukały w sklepach stacjonarnych. Nie chcę wyglądać tak samo, jak inna dziewczyna - mówi Małgorzata.

Chłopcy także muszą wybrać swój wymarzony garnitur. Nie jest to łatwe przy tak ogromnej dostępności kolorów, krojów i cen.

- Szukam granatowego garnituru. Na razie nie mam wybranego kroju. Takie dodatki, jak buty czy muszkę kupię w późniejszym czasie.

Dla niezdecydowanych klientów, sklepy przygotowują bardzo duże zniżki obejmujące całe zestawy studniówkowe.

- Mamy garnitury w cenie 399 zł, a do tego koszule w promocyjnej cenie 139,90. Czekamy jeszcze na wprowadzenie studniówkowych zestawów: garnitur z koszulą i muszką lub krawatem za łączną kwotę 449 zł - mówi pani Grażyna z salonu w Kielcach.

Zwiększony ruch już widać w sklepach z odzieżą damską. Młode klientki szukają swojej wymarzonej sukni, która zaskoczy gości. Ceny sukienek wahają się od 200 do 500 złotych.

- Na razie klientki oglądają, mierzą i sprawdzają, co mamy w sklepie. Myślę, że jeszcze czekają z zakupem, licząc na coś nowego.

Głównymi trendami panującymi w garderobie kobiecej są długie, zwiewne suknie.

- Najwięcej klientek wybiera suknie do ziemi z rozcięciem, by część nogi była widoczna, odkryte plecy i błyszczący materiał - mówi pani Iwona z galerii Planty.

Pierwsze studniówki odbędą się 5 stycznia przyszłego roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution