101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Buszczanka zagra Brigitte Bardot. Francuska aktorka osobiście zatwierdziła kandydaturę

Data publikacji: 28.11.2018 11:25
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marta Gajda
Komentarze
Joanna Opozda

Joanna Opozda
Fot. archiwum prywatne

Joanna Opozda - aktorka, modelka, a także rodowita buszczanka, zagra w filmie Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot cudowna”. Joanna Opozda została odtwórczynią tytułowej postaci, a jej kandydaturę zaakceptowała sama Bardot.

Aktorka wcieli się nie tylko w samą Brigitte Bardot, ale i wystąpi u boku znanych gwiazd takich jak Andrzej Grabowski, Weronika Rosati czy Magdalena Różdżka. Aktorka podzieliła się już nowiną ze swoimi fanami. Jak mówi w rozmowie z Radiem Kielce, wciąż ciężko jej uwierzyć, że rola francuskiej modelki, piosenkarki, legendy kina, kobiety uważanej za symbol seksapilu lat 50. i 60. XX wieku, przypadnie jej.

- Z początku przestałam w siebie wierzyć. Odłożyłam moje marzenia na bok, a tu nagle taka niespodzianka. Jest to spełnienie moich najskrytszych marzeń. Odegranie tak wielkiej i trudnej roli to niesamowite emocje. To także wydarzenie, które przywróciło mi wiarę w zawód aktora - podkreśla Joanna Opozda.

Brigitte BardotFot.

Buszczanka nie kryje obaw w związku z nową rolą. Największym problemem jest brak znajomości języka francuskiego.

Zdjęcia do filmu „Brigitte Bardot cudowna” w reżyserii Lecha Majewskiego rozpoczęły się w Katowicach. Aktorka podkreśla, że produkcja potrwa minimum dwa lata. Film oparty jest na adaptacji powieści pt. „Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej”. Lech Majewski pisał przez kilkanaście lat, będąc na emigracji.

- To historia chłopaka, rozdartego między światem realnym a fantazją, który ucieka od problemów w wyimaginowany świat - dodaje aktorka.

Joanna OpozdaFot. archiwum prywatne

To odpowiedź na pytanie, czym była dla Majewskiego Polska, Katowice i ówczesna kultura masowa. Stąd w tytule pojawiła się Brigitte Bardot.

Joanna Opozda urodziła się 2 lipca 1988 roku w Busku-Zdroju. Tam też zdała maturę. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Popularność przyniosła jej rola Jowity Kaczmarek w serialu „Pierwsza Miłość”. Pojawiła się również gościnnie w produkcjach kinowych i telewizyjnych takich jak: „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Prawo Agaty”. Poza aktorstwem zajmuje się również modelingiem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution