101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bartłomiej Dorywalski wicewojewodą świętokrzyskim

Data publikacji: 28.11.2018 14:00 / Data aktualizacji: 28.11.2018 14:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Kielce. 28.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bartłomiej Dorywalski został nowym wicewojewodą świętokrzyskim. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Bętkowskiego, który w ubiegłym tygodniu został wybrany na stanowisko marszałka województwa.

Uroczyste przekazanie nominacji odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Dokument sygnowany przez premiera Mateusza Morawieckiego przekazała nowemu wicewojewodzie Agacie Wojtyszek. Wojewoda świętokrzyski stwierdzała, że liczy na owocną współprace ze swoim zastępcą. Bartłomiej Dorywalski od 2015 roku pełnił funkcję doradcy wojewody Agaty Wojtyszek.

- Poznałam go jako osobę bardzo oddaną. Mam nadzieje, że nasza doskonała dotychczasowa współpraca nadal będzie utrzymywać się na tym poziomie i pozwoli swobodnie wejść w nową rolę Panu Bartłomiejowi. Liczę, że dalej skutecznie będziemy realizować politykę rządu Mateusza Morawieckiego - powiedziała Agata Wojtyszek.

Bartłomiej Dorywalski stwierdził, że pełnienie funkcji wicewojewody to ogromy zaszczyt i wyzwanie

- Zrobię wszystko, aby wypełniać tą funkcje godnie. Swoją pracą, zaangażowaniem i doświadczeniem zrobię wszystko, by jak najbardziej pomagać Pani wojewodzie działając na rzecz mieszkańców województwa - powiedział Bartłomiej Dorywalski.

Nowy wicewojewoda wyjaśnił także, że dwudziestego listopada został przywrócony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

Szczegóły dotyczące obowiązków, jakie przypadną nowemu wicewojewodzie zostaną ustalone w ciągu najbliższych dni. Prawdopodobnie zajmie się on sprawami związanymi między innymi z infrastruktura i inwestycjami.

 

BARTŁOMIEJ DORYWALSKI

Urodził się 16 sierpnia 1979 roku we Włoszczowie. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktor nauk prawnych, doradca wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, członek rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Karierę polityczną zaczynał jako społeczny asystent Przemysława Gosiewskiego. W 2006 roku został burmistrzem Włoszczowy. W maju 2010 roku objął mandat posła po Przemysławie Gosiewskim, który zginął w katastrofie w Smoleńsku. W listopadzie 2010 roku ponownie został burmistrzem Włoszczowy. W 2014 roku został radnym sejmiku świętokrzyskiego. Nie kandydował w wyborach samorządowych w 2018 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution