101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojewoda podziękowała "Małym Wojakom"

Data publikacji: 30.11.2018 19:33
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek z zespołem „Mali Wojacy”
Brody. 30.11.2018 / Fot. UG Brody

Zespół „Mali Wojacy” ze Szkoły Podstawowej w Stykowie w gminie Brody spotkał się z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek. Grupę tworzy pięciu chłopców, którzy od kilku lat śpiewają piosenki żołnierskie. Dziś podczas sesji Rady Gminy Brody Agata Wojtyszek podziękowała artystom za występ podczas wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości.

Zespół założyła nauczycielka muzyki Justyna Śpiewak. Jego nazwa zrodziła się spontanicznie, kiedy zgłaszała swoich podopiecznych do konkursu. „Mali Wojacy” w repertuarze mają piosenki żołnierskie i patriotyczne. Wciąż poszukują nowych utworów, które mogą wzbogacić ich repertuar. Justyna Śpiewak zaznaczyła też, że młodzież epoki smartfonów chętnie angażuje się w działalność patriotyczną, trzeba tylko zaproponować jej atrakcyjną formę.

Chłopcy występują w strojach wojskowych, przypominających polowe mundury żołnierskie. Noszą także zielone berety. Teraz zespół ma się poszerzyć o dziewczęta. One również będą występować w strojach wojskowych. W związku z tym młodym artystom potrzebne jest wsparcie finansowe, działają bowiem przy szkole i nie dostają żadnej dotacji zewnętrznej.

Podczas spotkania w Brodach wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreślała, że „Mali Wojacy”, to przykład współczesnych patriotów. Zaszczepione im wartości będą owocować w dorosłym życiu. Chłopcy dają także dobry przykład kolegom. Wojewoda dodała, że wychowanie patriotyczne zaczyna się w domu, ale zadaniem szkoły jest uzupełniać ten element kształtowania postaw młodych ludzi.

„Mali Wojacy” zaśpiewali dwa nowe utwory: „Cisza. Modlitwa katyńska” i, zaczerpniętą z góralskiego repertuaru, piosenkę „Pod Tatrami”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution