101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Międzynarodowa konferencja w Jędrzejowie. Promowano rodzime firmy budowlane

Data publikacji: 30.11.2018 21:24
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Międzynarodowa konferencja pod hasłem: "Buduj z energią"
Jędrzejów. 30.11.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

„Buduj z energią” - pod takim hasłem w Jędrzejowie odbyła się międzynarodowa konferencja promująca gospodarkę oraz firmy z branży budowlanej z powiatów jędrzejowskiego i włoszczowskiego.

Obok polskich samorządowców i przedsiębiorców udział w niej wzięli przedstawiciele firm z 7 krajów europejskich: Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Rosji, Norwegii, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Zagraniczni goście wcześniej odwiedzili firmę „Siniat” Leszcze, ZPUE S.A Włoszczowa, Zakład Żelisławice H+H oraz firmę DP Clean Tech w Jędrzejowie.

Jak powiedział Grzegorz Orawiec z departamentu polityki regionalnej Urzędu Marszałkowskiego,  spotkanie dało możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. - Liczymy, że nasze firmy lokalne nawiążą bliższe i konkretne relacje biznesowe z partnerami z tych 7 krajów, że wymienią się uwagami i oczekiwaniami oraz poznają warunki, jakie należy spełnić, aby rozpocząć lub rozwinąć współpracę. To bardzo praktyczna dyskusja biznesu z biznesem - mówił Grzegorz Orawiec.

Jak powiedziała Ewa Przystańska z firmy Couleurs Veneziano z Francji, takich spotkań powinno być więcej, bo bezpośrednie kontakty otwierają rynki. Dodała, że Francuzi potrzebują dużo czasu, aby przekonać się do zagranicznych partnerów biznesowych, a takie wizyty na pewno to ułatwiają. - Pokazują też, że polskie firmy mają bardzo dużo do zaoferowania, że tkwi w nich ogromy potencjał. Mam odzew od firm francuskich, które poszukują kontaktów z Polską - mówiła Ewa Przystańska.

Wielką Brytanię w spotkaniu biznesowym reprezentował Christopher Scholefield. Jak powiedział, Polska powinna być postrzegana przez pryzmat nowoczesnego przemysłu, który robi ogromne wrażenie. Przyjechaliśmy z gotowym projektem budowy szpitala i w tym zakresie liczymy na współpracę, ponieważ firmy brytyjskie, które byłyby w stanie podjąć się tego zadania, są dużo droższe niż firmy polskie - stwierdził.

W spotkaniu udział wzięli również starosta jędrzejowski Paweł Faryna oraz burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek. Obaj wyrazili nadzieję, że przełoży się ono na realne inwestycje zagraniczne, ponieważ goście to przedstawiciele firm z całej Europy. Podkreślali, że oferta świętokrzyska może zainteresować firmy europejskie do inwestowania w Polsce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution