101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Do tego spektaklu dzieci przygotowywały się od czerwca

Data publikacji: 30.11.2018 22:01
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
Komentarze

Spektakl „Bo życie jest”
Suchedniów. 30.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Spektakl taneczny „Bo życie jest” uwieńczył projekt „Eko Taniec w każdym wieku” realizowany przez Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica”. Celem projektu była wielopłaszczyznowa edukacja młodzieży w zakresie tańca oraz integracja międzypokoleniowa mieszkańców.

Agnieszka Włodarczyk-Mazurek, jego koordynatorka informuje, że od czerwca odbywały się zajęcia taneczne. Dzieci poznawały różne style tańca, od baletu poprzez hip-hop do tańca eksperymentalnego. Dodatkowo wyjeżdżały na spektakle do Łodzi, Krakowa, czy Warszawy.

Efektem wielu godzin prób jest spektakl przygotowany przez dwoje choreografów Pawła Żołądka i Paulinę Rewucką. W półrocznych zajęciach lekcje tańca prowadziło 15 nauczycieli. Na scenie zaprezentowało się ponad 50 osób, a w całe przedsięwzięcie zaangażowanych zostało dwa razy tyle. Zatańczyli uczniowie pięciu szkół z Suchedniowa i okolicy. Najmłodsi mają sześć lat.

Dla młodych artystów udział w przygotowaniu spektaklu, to spełnienie marzeń o tańcu i występowaniu na scenie. Przyznają jednak, że trzeba było pokonać wiele wewnętrznych oporów. Ważny dla młodych artystów był fakt, że sami włączali się w tworzenie układów tanecznych. Rozumieją też przesłanie spektaklu, które nakłania do dbałości o środowisko.

W pracę zaangażowały się także osoby z Suchedniowskiej Rady Seniorów. Halina Ostrowska gra w spektaklu rolę babci. Pozostałe osoby przygotowywały dekoracje, dbały o kostiumy czy opiekowały się dziećmi. Marta Staniec, wiceprzewodnicząca suchedniowskiej Rady Seniorów podkreśla, że prace nad przedstawieniem były dla niej dużą przyjemnością, a dla osób starszych stały się okazją do wyjścia z domu, aktywnego spędzenia czasu.

Projekt został dofinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca. Kuźnica pozyskała 42 tysiące złotych. Po piątkowej premierze spektakle zaplanowane są także 1 i 2 grudnia, również o godz. 18.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution