101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Eliminacje Euro 2020. Reprezentacja Polski poznała rywali [KOMENTARZE]

Data publikacji: 02.12.2018 12:51
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Sport /Źródło: PAP
Komentarze

Mecz Włochy - Polska w Lidze Narodów. Bramka Piotra Zielińskiego
07.09.2018 / Fot. Łączy Nas Piłka

Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia i Łotwa będą rywalami Polski w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy 2020. Losowanie przeprowadzono w Dublinie, biało-czerwoni byli wśród najwyżej rozstawionych zespołów.

Zdaniem Jerzego Brzęczka, trenera biało-czerwonych jest to grupa wyrównana.

Według Pawła Golańskiego, byłego reprezentanta Polski i piłkarza Korony Kielce, to było dobre losowanie dla biało-czerwonych. To są drużyny w naszym zasięgu. Powinniśmy przejść tę grupę bez problemu. Najtrudniejsze będą jednak mecze wyjazdowe z Austrią, Izraelem i Macedonią - dodał Paweł Golański.

Zdaniem byłego reprezentanta Polski przed trenerem Polaków, Jerzym Brzęczkiem trudne zadanie, ponieważ ze względu na napięty harmonogram eliminacji nie będzie czasu na mecze towarzyskie. Najważniejsza będzie dyspozycja zawodników grających w swoich klubach. I to przede wszystkim powinien brać pod uwagę trener kadry.

- Losowanie było w miarę sprzyjające - ocenił 12-krotny reprezentant kraju Paweł Wojtala. - Pamiętajmy, że w przeszłości, może nie przy okazji eliminacji, ale już przed głównymi turniejami - mistrzostwami Europy czy mistrzostwami świata, też zachwycaliśmy się wynikami losowania. A potem różnie bywało - powiedział były piłkarz m. in. Lecha Poznań i HSV Hamburg.

- Tak naprawdę, to trzeba wyjść na boisko, pokonać przeciwnika i zdobyć jak najwięcej punktów. Dlatego kluczowa będzie postawa naszej drużyny, to jak my zagramy, w jakiej będziemy formie i czy wszyscy będą zdrowi. Nie ma co ukrywać, że nasza reprezentacja w ostatnim czasie nie zachwycała swoją grą - dodał.

- Z tych najsilniejszych rywali trafiliśmy najlepiej, bo Austria jest zespołem na naszym poziomie. To solidna drużyna, ale w naszym zasięgu – ocenił trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski, który wiele lat pracował jako szkoleniowiec właśnie w Austrii.

- Wydaje się, że właśnie z nimi powinniśmy walczyć o zwycięstwo w grupie. To solidna drużyna, ale w naszym zasięgu. W rankingu są w tej chwili między 20 a 30 miejsce, czyli mniej więcej tak jak my. Nie powinniśmy narzekać, bo mogliśmy trafić zdecydowanie gorzej – dodał Tadeusz Pawłowski.

Reprezentacja pod wodzą Jerzego Brzęczka rozegrała dotychczas 6 spotkań. Nie wygraliśmy żadnego. Biało-czerwoni trzy mecze przegrali i trzy zremisowali.

Reprezentacje 55 członków UEFA utworzyły łącznie 10 grup - pięć po pięć drużyn i pięć po sześć zespołów.

Turniej finałowy (12 czerwca - 12 lipca 2020) odbędzie się w 12 krajach na całym kontynencie. To oznacza, że tym razem nie ma gospodarza, który byłby zwolniony z eliminacji.

Faza grupowa kwalifikacji rozpocznie się w marcu i potrwa do listopada 2019 roku. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują bezpośrednio do turnieju finałowego, a pozostałych czterech uczestników wyłonią baraże, zaplanowane na marzec 2020 roku. Wezmą w nich udział najlepsze drużyny z poszczególnych dywizji Ligi Narodów, które nie uzyskały promocji w tradycyjnych eliminacjach.

Podział na grupy eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2020:

Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo
Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg
Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś
Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar
Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan
Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta
Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa
Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora
Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino
Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution