101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Anna Seniuk zachwyciła publiczność w Chmielniku

Data publikacji: 02.12.2018 18:41
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
02.12.2018 Chmielnik. Świętokrzyski Sztetl. Aktorka Anna Seniuk

02.12.2018 Chmielnik. Świętokrzyski Sztetl. Aktorka Anna Seniuk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 100 osób wzięło udział w spotkaniu z aktorką teatralną i filmową, profesor sztuk teatralnych Anną Seniuk. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu „Człowiek jest dobry i piękny”, organizowanego w Centrum Edukacyjno-Muzealnym „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.

Agnieszka Dziarmaga, kierownik centrum informuje, że co roku ośrodek stara się zapraszać osoby, które poprzez swoją osobowość i kreację pokazują piękno człowieczeństwa. - Anna Seniuk spełnia te kryteria. Od trzech dekad jest aktorką o niesłabnącej popularności oraz ikoną sztuki filmowej, teatralnej, radiowej i pedagogicznej. To dobrze, że osoba z takim bagażem doświadczeń chce przekazać swoją wiedzę, a inni chcą jej słuchać - powiedziała Agnieszka Dziarmaga.

Spotkanie rozpoczęło się od słowno-muzycznego występu artystki, związanego ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy fortepianie towarzyszył jej kompozytor i producent muzyczny Robert Grudzień. Potem aktorka odpowiadała na pytania dotyczące jej życia zawodowego.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Chmielnika i okolic. Jak podkreślali, są bardzo szczęśliwi, że Anna Seniuk odwiedziła ich miejscowość. - Jest to aktorka, którą podziwia wiele pokoleń Polaków. Jest naturalna, co jest bardzo ważne. Pokochaliśmy ją za rolę w „Czterdziestolatku” i od tego czasu cały czas nas zachwyca - mówili uczestnicy wydarzenia.

Spotkania w ramach cyklu „Człowiek jest dobry i piękny”, odbywają się w Świętokrzyskim Sztetlu w Chmielniku raz w roku, w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. W ubiegłym roku gościem była Anna Dymna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution