101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wisła Sandomierz chce sprawić kolejną niespodziankę

Data publikacji: 04.12.2018 14:37
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Mecz Wisła Sandomierz - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Fot. Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie

Przed piłkarzami Wisły Sandomierz jedno z najważniejszych spotkań w 93-letniej historii klubu. W środę o godzinie 12:15 zespół z Królewskiego Miasta zmierzy się na stadionie przy ulicy Koseły z I ligową Odrą Opole w 1/8 finału Pucharu Polski. To największy sukces drużyny z Sandomierza w tych rozgrywkach.

- Oczekuję, że moi piłkarze zagrają bardzo dobry mecz i jak zejdą z boiska z uśmiechem na twarzy w poczuciu dobrze wykonanego obowiązku to jest to najprzyjemniejsze dla trenera. Jesteśmy bojowo nastawieni i pełni optymizmu. Chcemy zagrać odważnie, a nie murować - zapowiada trener Wisły Dariusz Pietrasiak.

 W zespole gospodarzy nie wystąpią: pomocnik Michał Kamiński, który musiał służbowo wyjechać za granicę oraz obrońca Dawid Korona, który ma delikatny uraz i sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować pogłębienia kontuzji. Oczywiście nie zagrają również przechodzący rehabilitacje po poważnych urazach Maciej Ziółek i Szymon Czerwiak.

Sandomierzanie są jedynym III ligowcem w stawce 16 drużyn na tym etapie Pucharu Polski. Po zwycięstwie w rozgrywkach w regionie świętokrzyskim podopieczni Dariusza Pietrasiaka na szczeblu centralnym wyeliminowali ekstraklasową Koronę Kielce i I ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Mecz 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski Wisła Sandomierz - Odra Opole rozpocznie się na stadionie przy ulicy Koseły w środę o godzinie 12:15. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution