101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wartościowa inicjatywa dla przyszłych polityków

Data publikacji: 05.12.2018 20:02
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Inauguracja Akademickiego Klubu Myśli Politycznej. Spotkanie z profesorem Kazimierzem Kikiem w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK
Kielce. 05.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dlaczego Polska demokracja jest wadliwa i z jakiego powodu państwa przegrywają z międzynarodowymi korporacjami? Można było się dowiedzieć podczas założycielskiego spotkania Świętokrzyskiego Akademickiego Klubu Myśli Politycznej. Pomysłodawcą powołania Klubu jest profesor Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Profesor podkreśla, że Klub Myśli Politycznej ma uczyć przede wszystkim dialogu, a przy okazji chce pokazać młodym ludziom, czym naprawdę jest polityka i jak wpływa na nasze życie.

- Nasza demokracja jest ciągle na dorobku. A demokracja potrzebuje ludzi chcących rozmawiać, chcących się uczyć, ludzi zdolnych do konsensusu. Jeżeli sami nawzajem nie zaczniemy się tego uczyć, ta demokracja rzeczywiście może być zagrożona - tłumaczy profesor Kazimierz Kik.

Docelowo Świętokrzyski Akademicki Klub Myśli Politycznej ma stanowić forum, na którym młodzi ludzie będą spotykać się z politykami, samorządowcami oraz naukowcami.

Do Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu, gdzie odbywało się pierwsze spotkanie, przyszła duża grupa uczniów kieleckich liceów. Jak mówili interesują się polityką i chcieli w praktyce zobaczyć jak klub myśli politycznej będzie wyglądał.

- To bardzo cenna inicjatywa. Młodzi ludzie rzeczywiście nie interesują się zwykle polityką. A naszym zdaniem powinni. Pan profesor Kik ma dużą wiedzę i ciekawie potrafi ją przekazać. Na razie nie zapisaliśmy się jeszcze do klubu, ale to rozważamy - mówili uczniowie II i VI kieleckiego liceum.

Profesor Kazimierz Kik chce, by w przyszłości klub zajmował oficjalne stanowisko w sprawach mających znaczenie regionalne. Chciałby, żeby część uczestników spotkań w przyszłości zajęła się polityką w praktyce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution