101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy sprzęt dla jednego z oddziałów sandomierskiego szpitala

Data publikacji: 06.12.2018 06:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jeden z inkubatorów którym obecnie dysponuje oddział neonatologii w sandomierskim szpitalu.
Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Kilkanaście sztuk różnego sprzętu medycznego otrzyma od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oddział neonatologiczny Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu. W wykazie przygotowanym przez WOŚP widnieje m.in. inkubator z butlą tlenową, kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe oraz pompa objętościowa.

Ordynator oddziału Jolanta Bąk powiedziała, że w całym zestawie szczególną uwagę zwraca inkubator. Jest to sprzęt najczęściej używany w oddziale neonatologicznym, jednocześnie pracuje od 3 do 4 inkubatorów. Są one wykorzystywane do ratowania życia wcześniaków, stworzenia im dobrych warunków w pierwszych dniach życia oraz do fototerapii.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu Janusz Sikorski powiedział, że lecznica w minionych latach otrzymała dużą liczbę sprzętu medycznego od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na różne oddziały. Nowe wyposażenie jest potrzebne, ponieważ jak wszystko, tak i sprzęt medyczny wraz z upływem lat zużywa się. Ponadto wchodzą coraz nowsze rozwiązania, tak więc jakość usług medycznych jest coraz wyższa. Dyrektor Sikorski dodał, że dzięki temu, iż WOŚP przekaże sprzęt medyczny dla oddziału neonatologii, szpital stać będzie na zakup nowego aparatu, przy pomocy którego leczone są zawały serca.

Rocznie w sandomierskim szpitalu rodzi się od 500 do 600 dzieci.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution