101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Z nożem wkraczał do placówki bankowej. Wkrótce usłyszy wyrok

Data publikacji: 06.12.2018 13:13
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Sąd Okręgowy. Proces Krystiana K. podejrzanego o dokonanie dwóch rozbojów w placówce bankowej przy ulicy Sokolej w SkarżyskuKamiennej

Kielce. Sąd Okręgowy. Proces Krystiana K., podejrzanego o dokonanie dwóch rozbojów w placówce bankowej przy ulicy Sokolej w Skarżysku-Kamiennej
Kielce. 06.12.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

18 grudnia w Sądzie Okręgowym w Kielcach zapadnie wyrok w sprawie 19-letniego Krystiana K., podejrzanego o dokonanie dwóch rozbojów w placówce bankowej przy ulicy Sokolej w Skarżysku-Kamiennej. Do pierwszego przestępstwa doszło 22 marca, natomiast do drugiego 19 kwietnia tego roku. Zaraz po nim mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Napastnik zawsze działał w ten sam sposób. Przy użyciu noża groził pracownicy banku i żądał wydania pieniędzy. Pierwszy raz zabrał 1800 złotych i telefon komórkowy, drugi raz 870 złotych. Mężczyzna przyznaje się do winy. 

Podczas rozprawy strony wygłosiły mowy końcowe. Prokurator Małgorzata Gicewicz domaga się dla oskarżonego kary 5 lat pozbawienia wolności, grzywny oraz zadośćuczynienia. Jak tłumaczy, czyny których dopuścił się Krystian K. cechują się wysokim stopniem społecznej szkodliwości.

- Oba napady zostały bardzo szczegółowo zaplanowane przez oskarżonego. Mężczyzna zamaskował się, wypożyczył samochód, a także zacierał ślady przestępstwa. Sposób jego działania zasługuje na szczególne potępienie - powiedziała Małgorzata Gicewicz. 

Prokurator przypomniała także, że oskarżony w obu przypadkach zastraszył pracownice placówki bankowej nożem.

- Dzisiaj Krystian K. siedzi skruszony, ale mam w pamięci zeznania tych kobiet. Była to dla nich ogromna trauma i przeżycie. Świadek, który był klientem podczas pierwszego napadu relacjonował, że oskarżony krzyczał na pracownicę, a ona płakała. To w żaden sposób go nie powstrzymało. Działał w sposób brutalny i bezwzględny - powiedziała prokurator. 

Z kolei obrońca Agata Jarosińska wniosła o wymierzenie oskarżonemu kary, którą będzie mógł odbywać poza murami aresztu. W jej ocenie zasługuje na to postawa Krystiana K.

- Jest on wyjątkowo krytyczny wobec siebie. Doznał silnego wstrząsu i opamiętania - stwierdziła obrońca. 

Przed wygłoszeniem mów końcowych sąd przesłuchał świadków, w tym dziewczynę oskarżonego. Świadek stwierdziła, że jej chłopak jest bardzo dobrym człowiekiem.

- On bardzo tego żałuje. Krystian ma dobre serce, ale czasami jest głupi. Nie ma ideałów - mówiła dziewczyna. 

Śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej. Akt oskarżenia został skierowany do kieleckiego sądu na początku września. Krystianowi K. grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution