101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sebastian Wieczorek: to historyczne wydarzenie dla naszej społeczności

Data publikacji: 06.12.2018 13:29
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Mecz Wisła Sandomierz - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Fot. Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie

Jak już informowaliśmy piłkarze Wisły Sandomierz pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski, przegrywając w środę na własnym stadionie 0:1 z Odrą Opole. Awans do najlepszej „szesnastki” tych rozgrywek, po wyeliminowaniu Korony Kielce i Podbeskidzia Bielsko-Biała to największy sukces w 93-letniej historii klubu.

- Przed spotkaniem z Koroną nastroje wśród kibiców były raczej realistyczne. Przed meczem z Podbeskidziem optymizm już przeważał: wyeliminowaliśmy zespół z Ekstraklasy to i z pierwszoligowcem sobie poradzimy - mówili kibice w Sandomierzu.

- Natomiast przed pojedynkiem z Odrą Opole prawie wszyscy byli pewni, że to Wisła będzie grać dalej - mówił z uśmiechem prezes sandomierskiego klubu.

- Cała przygoda z Pucharem Polski to historyczne wydarzenie dla naszej społeczności. Po raz pierwszy z naszego stadionu została przeprowadzona transmisja z meczu Wisła w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Myślę, że możemy to wszystko zapisać jako nasz sukces, bo moim zdaniem, godnie prezentowaliśmy w kraju województwo świętokrzyskie - dodał Sebastian Wieczorek.

Natomiast sportowo zyskali przede wszystkim piłkarze.

- Nabrali większej pewności siebie. Okazało się, że z wyżej notowanymi rywalami możemy grać jak równy z równym. Zawodnicy zauważyli, że dobra praca na treningach przekłada się na wydarzenia na boisku - podsumował trener Wisły Dariusz Pietrasiak.

Teraz piłkarze z Królewskiego Miasta już mają urlopy. Na pierwszych zajęciach przed rundą wiosenną spotkają się 15 stycznia.   

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution