101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Burmistrz i starosta dali radość małym pacjentom

Data publikacji: 06.12.2018 13:37
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Jędrzejów. Wizyta Mikołaja w szpitalu. Na zdjęciu Paweł Faryna  starosta jędrzejowski i Maria Barańska  wicestarosta

Jędrzejów. Wizyta Mikołaja w szpitalu. Na zdjęciu: Paweł Faryna - starosta jędrzejowski i Maria Barańska - wicestarosta
06.12.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Mikołajkowo-świąteczna atmosfera zapanowała na oddziale pediatrycznym jędrzejowskiego szpitala. Nie brakowało słodkości, zabawek oraz pluszaków. Z prezentami, Mikołajem i Śnieżynką małych pacjentów szpitala odwiedzili Paweł Faryna - starosta jędrzejowski wraz z wicestarostą Marią Barańską oraz Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa.

Z wizyty cieszyli się razem z dziećmi ich rodzice. Jak mówili, to wyjątkowy gest, że pamiętano o ich dzieciach podczas choroby w szpitalu. 

Jak mówili włodarze, to nowa świecka tradycja w Jędrzejowie, że w Mikołajki odwiedzają małych pacjentów. Jak dodali, po raz pierwszy wspólnie przybyli z prezentami i słodkościami. 

- Mamy nadzieję, że choć trochę radości przynieśliśmy dzieciom w chorobie, dzięki czemu poczują atmosferę domowego Mikołaja i szybciej powrócą do zdrowia - mówił starosta Paweł Faryna.

Jak zapewnił, takich akcji będzie coraz więcej. Oprócz dzieci w szpitalu odwiedzili oni także podopiecznych Domu Dziecka z Nagłowic.

Z odwiedzin małych pacjentów jędrzejowskiej lecznicy zadowolenia nie krył również doktor Marceli Kalisz, ordynator oddziału pediatrycznego. Jak powiedział, uśmiech jest podstawą w leczeniu, dlatego dzieci szybciej wyzdrowieją. 

W czwartek na oddziale pediatrycznym szpitala w Jędrzejowie przebywało 11 pacjentów w wieku od 1 miesiąca do 17 roku życia.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution