101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Duże zmiany na mapie edukacyjnej Starachowic

Data publikacji: 06.12.2018 14:26
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Budynek kompleksu edukacyjnego na os. Południe

Budynek kompleksu edukacyjnego na os. Południe
Starachowice. 06.12.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

III Liceum Ogólnokształcące imienia Krzysztof Kamila Baczyńskiego w Starachowicach ma zostać przeniesione do budynku Gimnazjum numer 4 na osiedlu Południe. Prezydent Starachowic Marek Materek informuje, że od września gimnazjum zostanie wygaszone i zostaną po nim puste pomieszczenia. Z kolei III LO ma obecnie do dyspozycji kilka pomieszczeń w Młodzieżowym Domu Kultury. Zarówno sam budynek, jak i pomieszczenia, wymagają pilnego remontu.

Budynek kompleksu edukacyjnego na os. PołudnieStarachowice. 06.12.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Organem prowadzącym liceum jest powiat starachowicki. Starosta Piotr Babicki zaznacza, że decyzja o przeniesieniu siedziby liceum jest podyktowana chęcią zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków do nauki. Sami uczniowie również są zadowoleni z tych planów.

Prezydent Starachowic Marek Materek podkreśla, że zagospodarowanie budynków po gimnazjach przez szkoły ponadpodstawowe jest jedyną szansą, aby nadal służyły celom oświatowym. Poza Gimnazjum numer 4  miasto dysponuje jeszcze trzema budynkami, które obecnie są zajmowane przez ostatnie klasy gimnazjalne. Budynek po gimnazjum znajdującym się przy ulicy Kieleckiej zostanie wystawiony na sprzedaż. Działka leży w atrakcyjnej okolicy, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na inwestycje.

Z kolei w Gimnazjum numer 2 mieści się już Społeczna Szkoła Podstawowa STO.

Budynek kompleksu edukacyjnego na os. PołudnieStarachowice. 06.12.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W planach jest przeniesienie Zespołu Szkół Zawodowych numer 3, mieszczącego się przy ulicy Szkolnej, do budynku po Gimnazjum numer 3 przy ulicy Leśnej. Sprzeciwia się jednak temu Rada Pedagogiczna ZSZ.

Decyzję o przekazaniu budynku Gimnazjum numer 4 musi podjąć Rada Miasta, a potem Rada Powiatu. Wydaje się, że będzie to formalność, ponieważ w obu większość mają radni z KWW Marka Materka i ich koalicjanci.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution