101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oryginalna wystawa w sandomierskiej szkole

Data publikacji: 06.12.2018 15:15
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wystawa z cyklu  Uroda stołów  Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu.

Wystawa z cyklu „ Uroda stołów” - Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu.
Sandomierz. 06.12.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu otwarto wystawę „Uroda stołów”. Uczniowie przygotowali 20 aranżacji, opracowali także bożonarodzeniowe menu. Kamil Pindech z zaprzyjaźnionego ze szkołą Hotelu Dwór Dwikozy powiedział, że w okresie świąt zdarzają się bardzo nietypowe zamówienia, jak na przykład steki z rekina, ryby faszerowane w całości oraz sushi, jednak powrót do tradycji jest coraz bardziej zauważalny. Dodał, że warto pokusić się na pewne modyfikacje przygotowując świąteczne dania i na przykład korzystając z fasoli zrobić humus i podać go na wigilijnym stole z innymi warzywami pokrojonymi w słupki.

Urszula Chabel, nauczycielka w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu stwierdziła, że na wigilijnym stole nie może zabraknąć między innymi śledzi. Można je podać na wiele sposobów na przykład na słodko z rodzynkami, albo z podsmażoną cebulką wymieszaną z przecierem pomidorowym z dodatkiem orzechów włoskich.  

Wystawa odbywa się pod hasłem „Wszystkie barwy Bożego Narodzenia”. Uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich do kolorów obrusów oraz serwetek starannie dobrali zastawę, a także dekoracje między innymi w postaci świeczników. Wystawa ma dla młodzieży wymiar edukacyjny i przygotowuje do wykonywania zawodu.

Od piątku do 14 grudnia wystawa będzie otwarta dla zwiedzających. Zorganizowano ją po raz 23.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution