101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oddział zakaźny w nowej siedzibie jeszcze w tym roku

Data publikacji: 06.12.2018 17:30
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Starachowice. Szpital powiatowy. Sale gdzie będzie mieścił się oddział zakaźny

Starachowice. Szpital powiatowy. Sale, gdzie będzie mieścił się oddział zakaźny
Starachowice. 02.07.2018 / Fot. PZOZ Starachowice

Wkrótce otwarty zostanie nowy oddział zakaźny w starachowickim szpitalu. Zakończył się pierwszy etap prac remontowych. Teraz czas na umeblowanie nowych pomieszczeń i wyposażanie ich w sprzęt medyczny.

Obecnie oddział zakaźny mieści się w osobnym pawilonie, pomiędzy starym, a nowym szpitalem. W 2009 roku, jako jedyny nie został przeniesiony do nowego budynku. Teraz zajmie pomieszczenia wynajmowane wcześniej Polsko-Amerykańskim Klinikom Serca.

Trzecie piętro szpitala zostało zupełnie przebudowane. Jak informuje Małgorzata Kałuża, rzecznik starachowickiej lecznicy, na oddziale zakaźnym będzie 7 dwuosobowych sal i trzy izolatki. Wydzielone zostaną także gabinety dla lekarzy, pielęgniarek oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitariaty, na łącznej powierzchni 500 metrów kwadratowych.

Oddział zostanie wyposażony w urządzenia umożliwiające kontakt pacjenta z odwiedzającym, czyli wideofon oraz interkom. Powstanie także nowoczesna stacja oczyszczania ścieków z wykorzystaniem promieni UV. To wymóg na oddziałach zakaźnych.

Całkowity koszt remontu wynosi prawie 4 mln zł. Rządowe wsparcie pokryje 80% kosztów planowanej inwestycji. Pozostałe środki wygospodarowane zostaną z budżetu szpitala, który pokryje 19 procent, a jeden procent z budżetu starostwa. Dofinansowanie pochodzi z rezerwy celowej skarbu państwa, więc prace muszą zakończyć się w tym roku, żeby można było rozliczyć dotację.

Oddział zakaźny w szpitalu w Starachowicach jest jedyną taką placówką w północnej części województwa świętokrzyskiego. Opieką obejmowani są tu pacjenci także z ościennych powiatów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution