101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Choinka na Rynku świeci już pełnym blaskiem

Data publikacji: 06.12.2018 18:02
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Choinka na kieleckim Rynku

Choinka na kieleckim Rynku
Kielce. 06.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świąteczna choinka rozbłysła na kieleckim Rynku. Zgodnie z tradycją, światełka w towarzystwie dzieci włączyli prezydent Kielc i przewodniczący Rady Miasta. Na placu przed ratuszem wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki. Najmłodsi otrzymali słodkości, które wręczył im Święty Mikołaj i Śnieżynki.

Wzorem lat ubiegłych iluminację na świątecznym drzewku rozpalono w Mikołajki po godzinie 16.00. Prezydent Bogdan Wenta stwierdził, że na kieleckim rynku można już poczuć klimat zbliżających się świąt.

Tradycyjnie odpaleniu świątecznej iluminacji towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Zaprezentowali się wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach. Dzieci przekonywały, że z wytęsknieniem czekają na święta, lubią bożonarodzeniową atmosferę, a najbardziej to, że mogą dostać i wręczać prezenty.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na kieleckim Rynku stanie ponad dwadzieścia drewnianych kramów. Wystawcy będą oferować m.in. ozdoby świąteczne i tradycyjne potrawy. Pojawi się też fotobudka z możliwością wykonania własnej kartki pocztowej, kiermasz z regionalnymi wyrobami oraz zagroda świętego Mikołaja z reniferami. Będzie również można pięknie zapakować prezenty. Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 15 do 22 grudnia. Zainauguruje go koncert Katarzyny Nosowskiej.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution