101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Budynek w centrum przypomni dziewiętnastowieczne Kielce [WIZUALIZACJA]

Data publikacji: 06.12.2018 19:50
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wizualizacje ApolloSplit. Budynek przy ulicy Pelca
Kielce. 06.12.2018 / Fot. ApolloPlast

Kolejny budynek powstanie w kieleckim trójkącie bermudzkim, czyli na parceli u zbiegu alei IX Wieków Kielc oraz ulic Pelca i Piotrkowskiej. Prace już się rozpoczęły. Trzypiętrowy budynek będzie łączył funkcje mieszkaniowe oraz usługowe. Powstanie tuż za budynkiem Ventus, którego budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku.

Dariusz Stępień, wiceprezes Apolloplast, firmy, która realizuje oba projekty wyjaśnia, że nowa inwestycja zakłada powstanie budynku nawiązującego stylistyką do dziewiętnastowiecznych kamieniczek.

- Budynek nazwaliśmy Apollo Split. Aby ładnie zabudować to miejsce, stylem nawiązujemy do starych Kielc. Fasada budynku przypominać będzie dawne kamienice, będzie się charakteryzował indywidualnymi detalami i stylistyką. Obiekt będzie o jedno piętro niższy niż Ventus - mówi Dariusz Stępień.

Budynek powstanie na planie prostokąta z wewnętrznym dziedzińcem. Powstanie w nim 26 mieszkań i 23 lokale usługowe o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Usługi zostaną zlokalizowane na parterze wzdłuż ulicy Pelca. Pod całością powstanie parking z 36 miejscami postojowymi. Budynek powstanie do połowy 2020 roku.

Apolloplast zrealizuje jeszcze jedną inwestycję w trójkącie bermudzkim. Firma wykona pasaż o charakterze handlowo-spacerowym, który połączy ulicę Piotrkowską z al. IX Wieków Kielc. Inwestycja miała zostać zrealizowana w ramach kolejnego etapu rewitalizacji Kielc, ale projekt nie dostał dofinansowania.

- Zauważamy duży brak takiego przejścia, dlatego w porozumieniu z miastem ustaliliśmy, że to my podejmiemy się tej inwestycji - dodaje wiceprezes.

Przejście powstanie po zachodniej stronie budynku Ventus i będzie poprowadzone w kierunku ulicy Piotrkowskiej. Ze względu na dużą różnicę poziomu między ulicami, alejka zostanie wyposażona w system ramp dla wózków, natomiast po brzegach mają pojawić się schody. W centralnej części uliczki zaprojektowano elementy małej architektury: donice, siedziska i balustrady.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution