101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Podejrzewany o usiłowanie zabójstwa w rękach policji

Data publikacji: 07.12.2018 10:55
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zatrzymanie
Fot. świętokrzyska policja

Kieleccy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Jak informuje Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, do zdarzenia doszło w czwartek. Funkcjonariuszy powiadomiła mieszkanka osiedla Szydłówek, która twierdziła, że do jej mieszkania przyszedł zraniony nożem znajomy. Mężczyzna trafił do szpitala.

- Policjanci, którzy udali się do mieszkania kobiety, by ustalić okoliczności sprawy, stwierdzili, że przebywa w nim jeszcze jeden mężczyzna, dobrze im znany i notowany wcześniej - dodał Karol Macek.

- Początkowo świadkowie informowali, że mężczyzna, który został ugodzony nożem, wyszedł z domu około 8.30 rano i wrócił ranny. Jednak pracujący na miejscu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili, że zdarzenie miało inny przebieg, natrafili na zakrwawiony nóż, co wskazywało, że doszło do bójki. 32-latek prawdopodobnie ugodził nożem swojego rówieśnika - poinformował oficer.

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Karol Macek dodał, że odpowie on również za nakłanianie świadków do fałszywych zeznań, by odwrócić od siebie podejrzenie.

Za obydwa czyny sprawcy grozi kara dożywotniego więzienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution