101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kierowcy z promilami

Data publikacji: 07.12.2018 11:33
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Sandomierscy policjanci zatrzymali w Dwikozach dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mężczyźni prowadzili pojazdy, mając około promila alkoholu w organizmach. Ich sprawami zajmie się sąd.

Funkcjonariusze z sandomierskiej drogówki pełniąc służbę na terenie miejscowości Dwikozy, najpierw zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Volkswagen. Podczas badania stanu trzeźwości urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Następnie policjanci zauważyli kolejne auto, które nie trzymało się pasa ruchu. Samochodem dostawczym marki Iveco kierował nietrzeźwy 30-latek. Obu kierowcom zatrzymano prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.            

Policja przypomina - nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierowcy, a także rowerzyści i piesi, to realne zagrożenie w ruchu. Osoba, prowadząca pojazd pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych.

Jeśli kierowca nie jest pewien swojego stanu trzeźwości, zawsze może poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce policji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution