101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Legendy szczypiorniaka wsparły zbiórkę krwi w Pińczowie

Data publikacji: 07.12.2018 15:40
Kategoria: Zdrowie /Źródło: Marta Gajda
Komentarze
Pińczów. Akcja oddawania krwi. Na zdjęciu od lewej Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk  szczypiorniści

Pińczów. Akcja oddawania krwi. Na zdjęciu (od lewej): Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk - szczypiorniści
07.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

„Oddaj krew - podziel się życiem” - pod takim hasłem odbyła się w Pińczowie honorowa zbiórka krwi dedykowana Kubie Wieczorkowi, który walczy z nowotworem kości. Akcję wsparły między innymi legendy polskiego szczypiorniaka.

Sławomir Szmal oraz Grzegorz Tkaczyk podkreślają, że mocno trzymają kciuki za Kubę. Ponadto na ręce organizatorów przekazali piłkę z autografami, którą będzie można wylicytować w sobotę w hali sportowej w Pińczowie podczas koncertu charytatywnego dla Kuby. Jak dodają, trzeba sobie pomagać.

- Krew ratuje życie. Takie akcje wszyscy powinniśmy wspierać. Każde życie jest ważne - mówił Sławomir Szmal.

- My jako sportowcy często borykaliśmy się z problemami zdrowotnymi. Jednak wiara i siła charakteru czyni cuda - dodał z kolei Grzegorz Tkaczyk.

Jak informują organizatorzy, wydarzenie zgromadziło rekordową liczbę darczyńców życiodajnego płynu. Wspólnie podkreślają, że cel ratowania zdrowia, a nawet życia jest szczytny.

Akcje na zaproszenie Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie odwiedziła również Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Jak zaznacza, krew jest bezcenna, bo nie da jej się wyprodukować.

- Zobaczyłam tłumy pińczowian, którzy przyszli, aby włączyć się w akcję. Jestem pełna podziwu. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie jeszcze więcej takich akcji w całym województwie świętokrzyskim - tłumaczy Renata Janik.

Jak poinformowała nas Joanna Strączek, członek stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie 12-letni Kuba Wieczorek z Bogucic oprócz chemioterapii musi mieć także przetaczaną krew, zatem każda oddana kropla krwi jest na wagę złota.

- Głównym celem działania naszego stowarzyszenia jest organizowanie takich wydarzeń. Gdy trzeba zorganizować pomoc, nie wahamy się ani chwili. Wspólnie pomagamy - zaznacza członkini stowarzyszenia.

Włodzimierz Badurak, burmistrz Buska-Zdroju, cieszy się, że w gminie działają takie stowarzyszenia, a przede wszystkim ludzie mocno zaangażowani w pomoc drugiemu człowiekowi. Jak zaznacza, to bardzo dobre działanie.

Piątkowa akcja tradycyjnie odbyła się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Organizatorem wydarzenia byli Krewcy Ponidzianie, we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution