101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ponad sto drzewek z kieleckiego nadleśnictwa trafi do potrzebujących

Data publikacji: 07.12.2018 15:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przed świętami choinki przygotowują leśnicy ze wszystkich nadleśnictw w regionie
Kielce. 07.12.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało nieco ponad dwa tygodnie. Mimo to w sklepach nie ma jeszcze dużych kolejek po zakup wymarzonego świątecznego drzewka. Jak informuje Przemysław Gucał z agrocentrum ACM - w tym sezonie są popularne przede wszystkim niewysokie choinki doniczkowe.

- Ceny od kilku lat utrzymują się na podobnym poziomie. Srebrny świerk w doniczce o wysokości do 100 centymetrów kosztuje około 49 złotych. Wyższe drzewka to koszt około 79 złotych. W przypadku choinek ciętych importowana jodła kaukaska w wysokości od dwóch do dwóch i pół metra kosztuje około 100 złotych - dodaje.

Przed świętami choinki przygotowują leśnicy ze wszystkich nadleśnictw w regionieKielce. 07.12.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Tradycyjnie przed świętami choinki przygotowują także leśnicy ze wszystkich nadleśnictw w regionie.

Jak informuje Roman Wróblewski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kielce w tym roku nadleśnictwo przygotowało około 150 drzewek, które pochodzą z przeprowadzonych prac porządkowych.

-  Większość z nich zostanie rozdana  do szkół, przedszkoli, domów opieki społecznej i  szpitali. Reszta trafi do sprzedaży detalicznej.

Roman Wróblewski, zaznacza, że tylko choinka żywa jest tą prawdziwie ekologiczną.

- Żywe drzewka są biodegradowalne, ich rozkład nie zanieczyszcza środowiska.

Zdania kielczan na temat wyboru świątecznego drzewka są podzielone, jednak większość z nich deklaruje, że woli choinki żywe.

Mieszkańcy podkreślali, że przede wszystkim żywe drzewko tworzy wyjątkowy nastrój, a także bardzo pięknie pachnie. Najchętniej będą wybierać mniejsze drzewka.

Przed świętami choinki przygotowują leśnicy ze wszystkich nadleśnictw w regionieKielce. 07.12.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution