101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Choinka pod choinkę”. Żołnierze udekorowali pierwsze drzewko

Data publikacji: 07.12.2018 16:30
Autor: Magdalena Sitek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Choinka Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Choinka Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Kielce. 07.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pierwsze drzewko w naszej charytatywnej akcji „Choinka pod choinkę” zostało już ubrane przez żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Zawisły na nim piękne ozdoby przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen. Tadeusza Buka w Mójczy oraz Szkoły Podstawowej nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O AKCJI „CHOINKA POD CHOINKĘ 2018”

Jak powiedziała oficer prasowy, porucznik Katarzyna Rzadkowska, bombki wykonane przez dzieci to prawdziwe dzieła sztuki. Dodatkową wartość ozdób stanowi fakt, że przygotowały je własnoręcznie. Wśród prac znalazły się miniaturowe samoloty zrobione ze spinaczy do bielizny i patyczków do lodów, elementy garderoby wojskowej, m.in., czapka i buty żołnierskie oraz cekinowe serca w kolorach flagi państwowej.

Drzewko świąteczne podarowane przez żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce trafi do osoby, która w poniedziałek, 10 grudnia, zaoferuje za nie najwyższą kwotę. 

Żołnierze na akcję „Choinka pod choinkę” podarowali także wspaniałe prezenty dla słuchaczy. Są to pamiątki przywiezione z misji zagranicznych. Wśród nich m.in. kubek termiczny żołnierzy amerykańskich, czapka z misji ONZ, kubki z Kosowa oraz oryginalny banknot z Libanu w najwyższej formie zachowania, który jest rarytasem kolekcjonerskim.

We wtorek choinkę podarują świętokrzyscy policjanci.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution