101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gołębie serca hodowców

Data publikacji: 09.12.2018 15:39
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Licytacja gołębi
Kielce. 09.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

64 tysiące 650 zł trafi do Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, dzięki licytacji najpiękniejszych gołębi. W akcję, która co roku towarzyszy Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych i Rasowych w Targach Kielce wzięli udział hodowcy z całego kraju. W tym roku na licytację przekazano ponad 160 ptaków, wyróżniających się znakomitym pochodzeniem i świetnymi wynikami lotów.

- Najdrożej wylicytowany gołąb kosztował 4 tysiące złotych - mówi Mateusz Leniart z Okręgowego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

- O jego wyjątkowości świadczyło pochodzenie. Jego dziadkami z obu stron były gołębie od wybitnego hodowcy z Niemiec Rainera Puttmana. To znakomita linia gołębi Hurrican 51, która słynie na całym świecie z osiągania świetnych wyników w lotach. Dziadek wylicytowanego gołębia był olimpijczykiem - dodał Mateusz Leniart.

Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach informuje, że pieniądze z licytacji są przeznaczane na nowy sprzęt medyczny.

- Dotąd dzięki licytacjom kupiono m.in. kardiomonitory i pompy infuzyjne do precyzyjnego podawania leków małym pacjentom. Wymienione zostały też łóżka na oddziale Onkologii i Hematologii, gdzie dzieci spędzają nawet kilka miesięcy. Pieniądze z tegorocznej licytacji także zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny. Jestem pełen podziwu dla wszystkich hodowców, którzy nam pomagają, bo mają ogromne serca - dodał Włodzimierz Wielgus.

W licytacji wziął udział m.in. pan Mirosław Jankowski, który podkreśla, że co roku kupuje gołębie, żeby wspomóc leczenie chorych dzieci.

Licytację zorganizował Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Okręgu Kielce.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution