101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyjątkowe prezenty świąteczne w WDK

Data publikacji: 09.12.2018 16:12
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Salon Rękodzieła Artystycznego w Wojewódzkim Domu Kultury
Kielce. 09.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ręcznie wykonane stroiki, bombki i aniołki oraz świece z wosku pszczelego można było obejrzeć podczas świątecznej edycji Salonu Rękodzieła Artystycznego w Kielcach. Swoje wyroby w Wojewódzkim Domu Kultury zaprezentowało 39 wystawców. Wielu kielczan, podobnie jak pani Ewa, szukało tu wyjątkowego prezentu świątecznego lub pomysłu na przyozdobienie świątecznego stołu.

- Znalazłam stroik składający się z wykonanej ręcznie bombki na kole, który będzie bardzo ładnie wyglądał na stole. Takie ozdoby robiły nasze prababcie i jeśli młodzi ludzie się tym interesują i chcą kultywować te tradycje, to należy ich wspierać - podkreśliła pani Ewa.

Dodaje, że ręcznie wykonane ozdoby są w jej ocenie lepszym i bardziej indywidualnym prezentem, niż produkty wykonane w wielkiej fabryce.

Tomasz Irski z WDK podkreśla, że Salon Rękodzieła Artystycznego jest skierowany do indywidualnych twórców.

- Chodzi o to, żeby przełamać kompleksy i pokazywać arcydzieła, wykonywane w garażu lub w kuchni. Jest sens promowania takich twórców. Na podstawie ich produktów widać, że region świętokrzyski jest bardzo uzdolniony w zakresie rękodzielnictwa - powiedział Tomasz Irski.

Stół wystawienniczy pani Aliny Pietruszki z Łagowa zajęły aniołki, gwiazdki i bombki, które artystka od kilkunastu lat wykonuje na szydełku. Pani Alina przyznaje, że wykonanie jednego aniołka zajmuje około godziny. Dłużej schodzi np. z gwiazdkami. Swoją choinkę przyozdabia właśnie takimi ręcznie wykonanymi ozdobami, podobnie jak jej córki.

Salon Rękodzieła Artystycznego w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się po raz ósmy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution