101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Drogowcy złożyli wniosek. Aby kierowcy mogli ominąć Opatów

Data publikacji: 10.12.2018 07:41
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Opatów. Kolegiata św. Marcina. W tle skrzyżowanie dróg krajowych nr 9 i 74
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Drogowcy złożyli wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy obwodnicy Opatowa, która ma być fragmentem trasy ekspresowej S74 i drogi krajowej nr 9.

W złożonym wniosku kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotował trzy warianty przebiegu drogi z podwariantem opracowanym na etapie konsultacji społecznych. Każdy z nich zakłada, że obwodnica będzie przebiegała po południowo-zachodniej stronie Opatowa. Różnią się natomiast długością – w zależności od wariantu obwodnica ma mieć od 15 do 18 kilometrów. O ostatecznym przebiegu drogi zdecyduje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Gdy to nastąpi rozpoczną się prace nad projektem budowlanym.

Obwodnica zostanie zrealizowana w systemie „zaprojektuj i buduj”. Drogowcy zakładają, że przetarg na budowę obwodnicy ogłoszą w połowie 2019 roku. Budowa potrwa ma potrwać cztery lata.

Obecnie przez centrum Opatowa przebiegają dwie trasy krajowe: nr 9 Radom – Rzeszów oraz nr 74 wiodąca z Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Ukrainą. Natężenie ruchu na obu drogach sprawia, że w godzinach szczytu w mieście tworzą się korki.

Koncepcja przebiegu obwodnicy Opatowa. Drogowcy zarekomendowali wariant zakładający budowę węzła Opatów na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej nr 9 z przyszłym przebiegiem trasy i planowanym tzw. łącznikiem północnym do drogi nr 74 oraz węzłem Marcinkowice na skrzyżowaniu planowanej drogi S74 z projektowaną drogą nr 9Fot. GDDKiA Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution