101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Choinka pod choinkę”: warto pomagać, bo dobro powraca [WIDEO, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 10.12.2018 10:03
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozmowa Dnia. Janusz Knap - prezes zarządu Radia Kielce, ksiądz Krzysztof Banasik - zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej
10.12.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

O tym, że warto pomagać, zwłaszcza w okresie świątecznym, mówił na naszej antenie prezes Polskiego Radia Kielce Janusz Knap jednocześnie zachęcając do udziału w charytatywnej akcji „Choinka pod choinkę”.

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

Jak już informowaliśmy, w tym roku pieniądze, które uda nam się zebrać, przekażemy na remont placu zabaw przy Ognisku Wychowawczym Caritas w Jędrzejowie. Prezes Polskiego Radia Kielce ma nadzieję, że cel akcji otworzy serca słuchaczy.

- Wierzę, że dla wszystkich jest to czas wyjątkowy, szczególny, w którym każdy z nas chce troszeczkę tego dobra, z którym spotyka się na co dzień, oddać, bo to dobro powraca. Warto pomóc tym, których na wszystko nie stać. W tej akcji chodzi o to, aby podzielić się sercem, co dla każdego najcenniejsze w tej sferze emocjonalnej. Mam nadzieję, że słuchacze również w tym roku nas nie zawiodą i uda się nam zgromadzić potrzebną sumę na ten szczytny cel - podkreślił prezes Janusz Knap.

O konieczności remontu placu zabaw dla dzieci przy Ognisku Wychowawczym w Jędrzejowie mówił na antenie Radia Kielce także ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.

- To prowizoryczny plac, niefunkcjonalne urządzenia, które pamiętają dawne czasy. Mogę zapewnić, że uśmiech dzieci mamy zagwarantowany, jeśli to miejsce uda się wyremontować. Głęboko w to wierzę, ponieważ jestem przekonany o hojności i wrażliwości radiosłuchaczy, o ich dobrych sercach, bo przecież nie raz Radio Kielce prowadziło tego rodzaju akcje wspólnie z nami i zawsze się udawało - podkreślił ksiądz Banasik.

W naszej akcji mamy już 2 150 złotych. Dotychczas 150 zł otrzymaliśmy od słuchaczy z Jędrzejowa i po 1 000 zł od prezesa Radia Kielce Janusza Knapa i Krzysztofa Banasika, zastępcy dyrektora kieleckiej Caritas.

W ciągu tego tygodnia od rana słuchacze Radia Kielce mogą oferować pieniądze za drzewko włączając się w ten sposób w pomoc w przeprowadzeniu remontu placu zabaw dla podopiecznych Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie. Osoba, która w danym dniu zaoferuje najwyższą kwotę, otrzyma w prezencie choinkę przygotowaną przez gospodarzy dnia.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy służby mundurowe. Dziś są z nami żołnierze, jutro policjanci, a w kolejne dni - strażacy, leśnicy i tradycyjnie już Oblaci ze Świętego Krzyża, którzy ufundują oryginalne choinki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution