101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sukces przedświątecznej zbiórki żywności. Kilkanaście ton produktów trafi do potrzebujących

Data publikacji: 10.12.2018 13:01
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Ostrowiec Św.. 08.12.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Około 15 ton produktów spożywczych zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej podczas przedświątecznej zbiórki żywności, która odbyła się w miniony piątek i sobotę. Akcja przeprowadzona została w ponad 70 świętokrzyskich sklepach.

Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas, darczyńcy po raz kolejny okazali się hojni i chętnie wkładali do specjalnie oznakowanych koszy produkty spożywcze.

- Pierwsze, szacunkowe dane pokazują, że udało się zebrać około 15 ton żywności. W Kielcach zgromadzono 8 ton. Natomiast pozostałe 7 ton żywności zebrano w pozostałych kilkunastu świętokrzyskich miejscowościach. To jeden z lepszych wyników, dlatego jesteśmy wdzięczni wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, którzy włączyli się w naszą akcję - powiedział ksiądz Banasik.

W przedświąteczną zbiórkę żywności w tym roku zaangażowanych było około 1200 wolontariuszy. Dzięki zebranym produktom przygotowanych zostanie ponad 2 tysiące paczek z żywnością, które jeszcze przed świętami trafią do osób potrzebujących.

- Zebrane produkty musimy najpierw posegregować i przygotować z nich paczki. Z naszych pieniędzy dokupimy wędlinę, by paczki wzbogacić. Myślę, że uda się pomóc dużej grupie - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Produkty spożywcze zebrane podczas zbiórki posłużą także do przygotowania spotkania wigilijnego dla osób bezdomnych i samotnych, które tradycyjnie odbędzie się 24 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution