101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ognisko wychowawcze Caritas w Jędrzejowie - miejsce wyjątkowe

Data publikacji: 10.12.2018 13:03
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Celem tegorocznej akcji Radia Kielce „Choinka pod choinkę” jest zbiórka pieniędzy na budowę nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw przy ognisku wychowawczym Caritas w Jędrzejowie
Jędrzejów. 10.12.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Budowa nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw przy ognisku wychowawczym Caritas w Jędrzejowie to cel tegorocznej akcji Radia Kielce „Choinka pod choinkę”.

Przez 5 dni nasi słuchacze i goście mogą przekazywać pieniądze, które przeznaczymy na przygotowanie miejsca odpoczynku i zabaw dla około 100 podopiecznych placówki. Są to dzieci w wieku od 6 do 16 lat pochodzące z rodzin borykających się z licznymi problemami. Ośrodek prowadzą Caritas Diecezji Kieleckiej, wychowawcy i Siostry Służebniczki NMP.

Siostry i wolontariusze pomagają im w lekcjach oraz rozwijaniu swoich pasji i umiejętności. Niestety przy ognisku nie ma bezpiecznego, spełniającego oczekiwania dzieci placu zabaw. Jest tylko jedna stara huśtawka, mała piaskownica, zjeżdżalnia oraz drewniany domek. 

Wychowawca, siostra Andrea Kubacka mówi, że nowy plac zabaw to spełnienie marzeń nie tylko dla dzieci, ale również opiekunów i wychowawców, ponieważ dużo lepiej się pracuje, gdy widzi się radość na twarzach dzieci.

Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej dodaje, że jędrzejowska placówka to miejsce wyjątkowe, w którym kilkadziesięcioro dzieci codziennie otrzymuje wsparcie nie tylko edukacyjne. Wychowankowie mają również posiłki. To, czego najbardziej tam brakuje to właśnie placu zabaw, gdzie dzieci wiosną i latem najbardziej lubią spędzać czas. Ksiądz Krzysztof Banasik ma nadzieję, że akcja zyska przychylność i z pozyskanych pieniędzy powstanie atrakcyjny plac zabaw.

Ognisko Wychowawcze Caritas w Jędrzejowie im. bł. Edmunda Bojanowskiego powstało w grudniu 2000 roku i zostało powołane do istnienia przez Zarząd Caritas Diecezji Kieleckiej. Poświęcenia placówki, 6 grudnia 2000 roku, dokonał bp Kazimierz Ryczan. Siedzibą placówki jest dom parafialny należący do Parafii p.w. Trójcy Świętej w Jędrzejowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution