101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zameczkowa pastorałka będzie miała swoją premierą w sobotę

Data publikacji: 13.12.2018 16:08
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Dorota Klusek
Komentarze
Nagranie teledysku do pastorałki Maleńki Bóg w Domu Kultury Zameczek

Nagranie teledysku do pastorałki „Maleńki Bóg” w Domu Kultury Zameczek
Kielce. 13.12.2018 / Fot. Dorota Klusek / Dom Kultury Zameczek

„Maleńki Bóg” - to tytuł najnowszej pastorałki stworzonej przez Dom Kultury Zameczek w Kielcach. Świąteczna piosenka będzie miała uroczystą premierę w sobotę, 15 grudnia, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na kieleckim Rynku, tuż przed koncertem Katarzyny Nosowskiej.

W nagraniu utworu udział wzięła grupa wokalistów z Domu Kultury Zameczek, natomiast w refrenach słychać głosy: Marysi Stęplowskiej, Zosi Urbańskiej, Basi Winkler i Kuby Korbana. Autorem słów i muzyki jest instruktor z „Zameczka”, Artur Telus, który zdradził nam, że nie jest to nowa kompozycja.

- Tę pastorałkę napisałem chyba cztery lata temu i nawet ją wtedy wykonywałem wspólnie z Wiolą Romero, jednak teraz postanowiłem ten utwór odświeżyć i zaprosić do wykonu nasze dzieci, naszych podopiecznych - wyjaśnił.

To kolejna świąteczna piosenka stworzona przez Artura Telusa. Zapytany o przepis na nią, przyznał, że sekret tkwi w charakterystycznym brzmieniu.

- Dużo przestrzeni, dużo instrumentów smyczkowych oraz dzwonki, element, który kojarzyłby się ze świętami. Natomiast w warstwie tekstowej, musi nawiązywać do Bożego Narodzenia, ale ja lubię w tych moich pastorałkach czy piosenkach w ogóle, przemycić element romantyczny, by każdy mógł się z tym utożsamić - mówił.

Do pastorałki „Maleńki Bóg” powstał teledysk, w którym wystąpiło ponad 40 osób. Oprócz artystów z Domu Kultury Zameczek, w klipie pojawiły się również dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 21 w Kielcach oraz szczególni goście. Nagrania realizowano w „Zameczku”, domu jednej z małych artystek - Weroniki Wiącek, ale także w kilku miejscach Kielc, między innymi na placu Artystów i na Rynku.

Zameczkowa piosenka już po raz drugi powstała jako „kartka świąteczna”, którą prezydent Kielc będzie mógł rozesłać do innych miast w Polsce i Europie.

Premiera piosenki i klipu odbędzie się w sobotę, 15 grudnia, około godziny 19:45, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na kieleckim Rynku, na kilka minut przed występem sobotniej gwiazdy, Katarzyny Nosowskiej.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution