101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szpital w Ostrowcu upadnie?

Data publikacji: 13.12.2018 19:03
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Szpital w Ostrowcu Św.

Szpital w Ostrowcu Św.
Ostrowiec Św.. 23.01.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Rafał Lipiec zostanie odwołany ze stanowiska dyrektora naczelnego ostrowieckiego szpitala. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poinformowała o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Włodarz powiatu uważa, że Rafał Lipiec nie daje żadnej gwarancji na to, że podejmie w szpitalu jakiekolwiek działania naprawcze,  by ograniczyć straty lecznicy.

Zadłużenie szpitala na koniec roku może wynieść około 69 milionów złotych. To grozi upadłością  - obawia się Marzena Dębniak. Nie ma także pewności, czy dyrektor jest w stanie doprowadzić do końca inwestycje prowadzone na terenie szpitala - budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz izby dla osób nietrzeźwych.

Marzena Dębniak, starosta ostrowieckiOstrowiec Św.. 13.12.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Szpital kończy rok 2018 ze stratą przewidywalną 16,5 miliona. Jestem zdziwiona i zbulwersowana. Zbigniew Duda, były starosta, i poprzedni Zarząd Powiatu wiedzieli o sytuacji, ale nie zrobili nic, aby podjąć jakiekolwiek działania naprawcze - mówi Marzena Dębniak.

Były starosta ostrowiecki Zbigniew Duda nie zgadza się z oskarżeniami pod swoim adresem. Mówi, że szpitale są dużym obciążeniem dla każdego samorządu, nie tylko ostrowieckiego. Przypomina, że nieraz mówił o potrzebie głębokich zmian systemowych. Dodaje, że Zarząd Powiatu prowadził liczne rozmowy czy konsultacje w sprawach szpitala.

- Sytuacja w ostrowieckim szpitalu nie jest nadzwyczajna, podobnie jest w innych zarządzanych  przez samorząd. Problemy mają lecznice w Skarżysku-Kamiennej, Włoszczowie, czy Opatowie. Słowa pani starosty są daleko idące, ale rozumiem, że są na potrzeby PR - mówi Zbigniew Duda.

Dyrektor naczelny Rafał Lipiec w rozmowie z Radiem Kielce przyznał, że nie wiedział o wszczęciu procedury zwolnienia go ze stanowiska. Nie chce komentować tej sytuacji. Dodajmy, że Rafał Lipiec w ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego miejskiego w Starachowicach. Na wniosek starosty Marzeny Dębniak radni w przyszłym tygodniu wydadzą opinię na temat odwołania dyrektora. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Rada Miasta w Starachowicach ma zamiar przychylić się do wniosku starosty ostrowieckiego.

Rafał Lipiec jest dyrektorem naczelnym ostrowieckiego szpitala od grudnia 2016 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution